Yaşam - insanListeler

Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir?

Bir erkek nasıl merak ettirilir? Sorusu, özellikle ilgisizlikten yakınan kadınların cevap aradığı sorulardan biridir. Bir erkeği merak ettirmek için aslında basit bazı adımları atmanız gerekiyor.

Bir erkek nasıl merak ettirilir? Sorusu, özellikle ilgisizlikten yakınan kadınların cevap aradığı sorulardan biridir. Bir erkeği merak ettirmek için aslında basit bazı adımları atmanız gerekiyor.

Özellikle erkeklere karşı duyulan ilgi, birçok erkeğin yapısı gereği kadına karşı ilgisizlik olarak sonuçlanıyor. Bu ilgisizliği kırmak ve kendinizi merak ettirmek için, bazı püf noktalarını bilerek hareket etmeniz gerekiyor.

Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir?

Kendini merak ettirmenin yolları arasında etkili olabilecek bazı yöntemleri sizler için sıraladık. Bu yöntemleri uygulayarak erkeğin sizi merak etmesini sağlayabilirsiniz.

İster henüz bir ilişkiye başlamamış olun isterseniz mevcut bir ilişkiniz olsun, erkekte merak uyandırabilecek bazı tavsiyeler sunduk. Bu tavsiyelerden bazıları ise eski sevgiliyi merak ettirebilecek davranışları içermektedir.

Bir erkeği merak ettirmek

Ortak Tanıdıklarınızdan İstifade Edin

Özellikle bitmiş bir ilişkide, hala karşı tarafa ilgi duyan kadınların merak ettirmek için uygulayabilecekleri yöntemlerden biridir.

Ayrıldığınız kişiye karşı hala ilgi duyuyor ve onu merak ettirmek istiyorsanız, bunu başarmanın en iyi yollarından biri ortak tanıdıklardan faydalanmaktadır.

Ancak bu tanıdıkların şüphe uyandıracak biçimde davranış sergilemesi yerine, daha çok sizi anımsatacak şeylerden bahsederek bunu yapmaları daha mantıklı olacaktır. Örneğin sizin çok sevdiğiniz herhangi bir şey hakkında konu açabilir ve böylelikle sizi hatırlamasını hatırlaması sağlanabilir.

Her ne kadar ayrılmış olsanız bile karşınızdaki erkek hala hatıralarınızı saygı duyuyor ve içerisinde az da olsa bir şeyler besliyorsa, sizi merak etmeye başlayacaktır.

Kıskandırın

Şayet devam eden bir birlikteliğiniz varsa karşı tarafı kıskandırarak onda daha fazla merak uyandırabilirsiniz. Ya da karşıdaki kişinin size karşı ilgili olduğunu ancak açılamadığını düşünüyorsanız, yine bu taktiği uygulamanız belirli ölçüde faydalı olacaktır.

Kıskançlık merak uyandıran duygulardan biridir. Bunun için mevcutta bir ilişkiniz olmasa bile varmış izlenimi bırakmanız faydalı olabilir. Ancak bunu yaparken aşırıya gitmeniz, henüz başlamamış ilişkinin bitmesine de neden olabilir.

Onun kafasında başka bir erkek olup olmadığına dair şüphe uyandırmanız, sizi merak edip daha fazla ilgilenmesine olacaktır.

Gizem Katın

Devam eden bir ilişkide gizem katmak, erkekleri merak ettirmenin yolları arasındadır. Zira erkek veya kadın olsun her insan ilgi duyduğu kişilerdeki gizemli halleri daha çok merak ederler.

Hayatınıza dair her şeyi karşı tarafa anlatmanız, bu gizemin çözülmesine neden olabilir. Bu yüzden özellikle onun merak edebileceğini düşündüğünüz konularda hayatınıza biraz daha gizem katarak, size olan merakının uzun süre devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Peşinden Koşmayın

Seven kadınların yapmış oldukları en büyük hatalardan biri, bu sevgi ile birlikte karşı tarafın peşinden koşmak çabasına girmeleridir. Ne kadar severseniz sevin karşı tarafın peşinden koşmak yerine biraz daha mesafeli davranmak, size olan ilgi ve merakının artmasına neden olur.

Erkeklerin elde etme güdüsü kadınlara göre çok daha ağır basar. Yani sizi tam olarak elde ettiğini ve peşinden koştuğunuzu düşünen bir erkek, beklenildiği gibi ilgili olmayabilir. Esasen burada merak doğrudan merak uyandıran şeyle bağlantılıdır.

Meşgul Olun

Onun her istediğinde müsait olsanız bile buluşmak durumunda değilsiniz. Telefonla aradığında hemen bakmak yerine sonraki aramalarına bakmak veya sonradan sizin ona dönüş yapmanız, merak uyanmasına sebep olabilir.

Sürekli bu şekilde davranmanız ilişkiyi zedeleyebilir. Ancak sizi her aradığında ya da her birlikte olmak istediğinde telefona cevap vermeniz veya konuşma isteğini kabul etmeniz, ilgisinin azalmasına neden olabilir.

Kendini merak ettirmenin yolları genel olarak bunlardır. Bu ipuçlarına biraz daha dikkat ederek karşıda daha fazla merak uyandırabilir ve ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz.

Ayrılan Erkek Merak Edip Geri Döner mi?

Ayrılan bir erkeğin geri dönüp dönmemesi, öncelikler size karşı olan duygularının hala devam ediyor olmasına bağlıdır. Bunun yanı sıra hala sizi seviyor olması, geri döneceği anlamına da gelmez. Ancak yukarıdaki adımları da uygulayarak kendinizi merak ettirip, şansınızı biraz daha arttırabilirsiniz.

Sevgiliyi merak ettirmenin bu basit yolları, onun sizi unutmasına engel olmak için de faydalı olabilir. Birçok kadın bir erkek ne zaman merak eder? Sorusuna da cevap aramaktadır. Öncelikli olarak erkeğin size karşı bazı duygular besleyip beslemesine de dikkat etmek gerekir.

Sizi gerçekten sevmişse ve ayrılıktan sonra kafası karışık ise, eski sevgiliyi merak ettirerek geri dönme şansını arttırabilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu