EDİTÖR BAŞVURU
Güzel Sözlerİlginç BilgilerListeler

Ünlü İsimler Tarafından Ölmeden Önce Söylenmiş En İlginç Sözler

1. Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vinci

Ünlü Mona Lisa tablosu ile tanınan ressam ölmeden önce ”Çalışmalarım olması gereken kalitede olmadığı için Tanrı’yı ve insanları gücendirdim” diyerek hayata veda etmiştir.

2. Marco Polo

Marco Polo

Ünlü seyyah olan Marco Polo 1324 yılında vefat ederken ”Kimse bana inanmayacağı için gördüklerimin yarısını bile anlatmadım” diyerek insanları merak içinde bırakmıştır.

3. Nicolay Gogoy

Nicolay Gogoy

Ünlü Rus yazar son baygınlık anlarında ” Bir merdiven, çabuk bir merdiven getirin” diye seslenmiştir. Ne gördüğü bilinmeyen yazarın son sözü fenomen sözler arasındadır.

4. III. Richard

III. Richard

İngiltere Kralı olan III. Richard savaş meydanında vefat etmiştir. Düşman askerleri tarafından atı alınan ve esir düşürülen kral askerlerine dönüp ”At, bir ata krallığımı veririm” dese bile bu isteği olmamış düşman askerleri tarafından öldürülmüştür.

5. Che Guevara

Che Guevara

Arjantinli ünlü devrimci Che Guevara esir düştükten bir gün sonra onu idam etmek için yanına gelen askere ”Buraya beni öldürmek için geldiğini biliyorum. Vur beni korkak, yalnızca bir adam öldürmüş olacaksın” diyerek kararlı duruşundan asla ödün vermediğini belli etmiştir.

6. Mozart

Mozart

35 yaşında hayata veda eden ünlü besteci ”Ölümün tadı dilimin ucunda, bu dünyadan olmayan bir şeyler hissediyorum” diyerek hayata veda etmiştir.

7. Bob Marley

Bob Marley

36 yaşında deri kanserinden ölen şarkıcının son sözleri ”Para hayatı satın alamaz” olmuştur. Hayat felsefesine uygun olan bu sözleri oğluna söylemiş ve vefat etmiştir.

8. Karl Marx

Karl Marx

64 yaşında hasta yatağında ölümünü beklerken çevresindekiler ondan felsefik sözler bekliyordu. Ancak ter köşe bir cevap veren Marx ”Hadi oradan. Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir” diyerek hayata veda etmiştir.

9. Nostradamus

Nostradamus

Ünlü kehanetçi Nostradamus vefat etmeden bir gün önce kendi ölüm kehanetini bilmiştir. Yanındakilere ”Yarından itibaren burada olmayacağım” demiş ve uyuduktan sonra uyanamamıştır.

10. Charlie Chaplin

Charlie Chaplin

88 yaşında ölmeden önce Tanrı ruhunu affetsin diyen papaza ”Neden olmasın? Ne de olsa kendi malı” diyerek son şakasını yapmıştır.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu