Instagram takipçi satın al
Faydalı Bilgiler

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı Google gibi arama motorları web sitelerinin statüsünü belirleyerek, yapısı içerisinde bir sıralamaya tabi tutar. SEO uzmanı nedir? Neler yapar?

istanbul temizlik şirketi

Oluşturulan web sitesi beklenen süre geçmesine rağmen yeterli ziyaretçi alamıyorsa, sitenin arama motorlarında statüsünü yükseltmek için SEO Uzmanı çalışmasına ihtiyacı vardır. Google gibi arama motorları web sitelerinin statüsünü belirleyerek, yapısı içerisinde bir sıralamaya tabi tutar.

Bu sıralamalar oluştururken de, web sitesinin içeriklerine ve ziyaretçi alma kapasitesini baz alır. Tabi ki sitenin arama motorlarında statüsü yükseldikçe, ziyaretçi sayısı da büyük olasılıkla artış gösterir. Bu türden başarılı bir web sitesi oluşturmanın ortalama %20’si site sahibi firma ile ilişkilendirilirken, %80’i SEO çalışmalarıyla ilişkilendirilir.

SEO Uzmanı Nedir?

Arama motorlarında yoğun şekilde ziyaretçi trafiği vardır. Genellikle web ziyaretçileri bir ürün tercihinde bulunacakları zaman veya bilgiye erişim sağlayacakları zaman, arama motorlarında ilk sayfalarda yer alan web sitelerini tercih ederler. Kurumsal sitelerinin hizmet sağlarken rakipleri bulunmadığı için, arama motorlarında ilk sıralarda yer almak gibi bir kaygıları olmayabilir.

Ancak ticari kaygıları olan firmalar, mutlaka rekabetçi ortam içerisinde güven oluşturmak ve web sitesine ziyaretçi almak durumundadır. SEO uzmanının çalışmaları da, firmanın güvenirliğini arttırmak, arama motoru statüsünü yükseltmek, ziyaretçi artışını ve kalıcılığını sağlamaktır.

E-ticaret siteleri için SEO neden şart?

SEO Uzmanı Levent Demirbaş Neler Yapar?

SEO uzmanınız Levent Demirbaş olduğunda, web sitenizi istikrarlı bir şekilde internet arama motorlarına tanıtabilir, güvenirliği arttırarak üst sıralara yerleştirebilirsiniz. Site içi ve site dışı SEO çalışmaları ile web sitelerinin ihtiyaç duyduğu gereksinimleri karşılayarak, arama motorlarının ilk sıralarına yerleşmek ve bunu kalıcı hale getirmek her zaman mümkündür.

SEO uzmanınız;

  • Web sitesi için potansiyel müşteri analizleri gerçekleştirir.
  • Rakip firmaların başarılarını inceleyerek, bilgi birikimini çalışılan web sitesine aktarabilir,
  • Web sitesine hızlı erişim için potansiyelini arttırabilir,
  • Mevcut sitenizi mobil uyumlu hale getirerek, ziyaretçi erişim olanakların arttırabilir,
  • Site içi içerikleri, başlıkları, anahtar kelimeleri, arama motorlarının tanıyabileceği şekilde uyumlu hale getirebilir,
  • Güvenli backlink bağlantıları ile ziyaretçi trafiğini arttırabilir,
  • Sitenin gelişimine ilişkin veriler ortaya koyabilir,

Türünden çalışmaları gerçekleştirir. En önemlisi de SEO uzmanınız Levent Demirbaş, çalışmalarında organik yöntemlere başvurur. Bu da sitenin güvenirliği ve statüsünün artışında önemli rol oynar.

SEO Uzmanı Özellikleri Nelerdir?

SEO uzmanlığı bir meslek olarak tanınmasına rağmen, maalesef SEO uzmanları yetiştirmek için eğitim programları planlanmamıştır. Bilişim, yazılımı ve bilgisayar eğitim programlarında SEO konulu bazı başlıklara yer verilse de, bu tam olarak SEO uzmanları yetiştirmek için yeterli değildir.

Bilgisayar, bilişim, yazılım türünden eğitimleri alan kişiler, SEO çalışmalarına yatkındırlar. Ancak bu çalışmaların profesyonel anlamda gerçekleştirilebilmesi içi, mesleki yatkınlıkta gereklidir. SEO uzmanları Google gibi arama motorlarının algoritmasını incelemek ve bu karmaşık yapıya web sitesinin optimizasyonunu sağlamak durumundadır. Reklam, online pazarlama yöntemleri de, SEO uzmanlarında bulunan özelliklerdendir.

Neden SEO Uzmanı İle Çalışmalısınız?

Pazarlama yöntemlerinin en gelişmiş olanı, mağazanızı, vitrininiz internet ortamına taşımaktır. Bu sayede daha fazla görünür olmak ve daha fazla ürün satışı yapmak mümkündür. Bu türden amaca ulaşmak için, firmanın tanınırlığı, ürün kalitesi ve güvenirliği önemlidir.

Ürün kalitesi firmanın potansiyel müşterisi ve rekabet ortamına göre farklılık gösterebilir. Ancak tanınır ve güvenir olmak için, arama motorlarının sizi tanıması ve güvenmesi gerekir. Bu da SEO uzmanların arama motoru optimizasyonları ile gerçekleştirilebilir Ticari kaygılarınızı ortadan kaldırmak, arama motorlarında üst sıralara yerleşmek istiyorsanız, SEO uzmanınız ile çalışmanız gerekir.

SEO Uzmanı Çalışma Ücretleri

Firmaların web sitelerinden beklentileri farklıdır. Bu farklılıklar SEO uzmanın çalışma yöntemlerini, çalışma süresini farklılaştırır. Bu farklılıklar ise SEO uzmanının ücretlerini doğrudan etkiler.

SEO çalışmalarına ihtiyaç duyan firmalar uzman ile görüşme sağladıklarında, öncelikle firmanın ve web sitesinin gereksinimleri ortaya konulur. Bu değerlendirme sonucunda, beklentilerin karşılanması için yapılacak çalışmanın süresi ve fiyatlar net olarak belirtilir.

Sık Sorulan Sorular

SEO Uzmanından Faydalanılmalı Mı?

Web sitenizi arama motorlarının ilk sayfasında görmek istiyorsanız, SEO uzmanlarından faydalanılması gerekir.

SEO Uzmanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok hizmet alımında olduğu gibi, SEO alanında da hizmet alırken, uzmanın bilgi ve tecrübesine göre seçim yapılmalıdır. Bu amaçla SEO uzmanının başarılı çalışmaları incelenebilir.

SEO Hizmetleri İşe Yarıyor Mu?

SEO uzmanının bilgi ve tecrübesi yeterli olduğu durumlarda, sitenin gelişimi için organik katkılar salar. Bu da hedeflendiği şekilde web sitesinin ziyaretçi alımında işe yarar.

Sonuç

Gelişen teknolojiyle birlikte firmalar web ortamlarında yerini almış durumda. Neredeyse tüm firmalar vitrinlerini internet ortamına taşımıştır. Bu da rekabet ortamının internete taşındığını gösterir.

Bu rekabet ortamında görünür olmak için de, web sitesinin arama motorlarına uyumluluğu ve üst sıralara taşınması gerekir. Bu türden başarılar hiçbir zaman tesadüfle ilişkilendirilemez. Ancak arka planda uzman bir ekip ve SEO uzmanlarının başarılı bir çalışması varsa, başarı kaçınılmazdır.

İnternet ortamlarında müşteri kabulü, müşterinin mağaza içerisinde ağırlanması, fiziki ortamlardan oldukça farklıdır. Bu gibi ortamlarda müşteriye iyi davranarak veya bir çay ısmarlayarak mümkün olmaz.

Ancak SEO uzmanınız sitenizin haritasını oluşturarak, müşterilerin daha uzun sürelerle sitede kalmasını ve bu süreç içerisinde ürün alımı gerçekleştirmesini sağlar. Bu da büyümeyi amaçlayan tüm işletmelerin, satış noktalarının arzuladığı bir durumdur.

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu