Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

Eyeliner Çeşitleri ve Kullanımı

Eyeliner kullanmak genellikle herkesin tercih ettiği bir makyaj stilidir. Çünkü gözleri oldukça cekici bir hale getirebilir. Fakat genel olarak en çok zorlanılan kısımdır. Dört farklı çeşit eyeliner olarak kullanılabilen ürün vardır ve hepsinin birbirine göre artısı ve eksisi vardır.

Sıvı Eyeliner;

Sıvı Eyeliner

Bu kullanılması en zor olan eyeliner çeşitidir, çünkü hem göz alıcıdır hem de çok dikkat isteyen bir uygulamadır. Sıvı eyeliner kullanmadan önce diğer eyeliner çeşitlerini kullanmak daha iyi olabilir. Bunu uygularken eliniz sabit olmalı ve titrememelidir. Ayrıca kirpik çizgisine yakın ve hafif hafif kısa vuruşlarla uygulanmalıdır. Gözün ortasından başlanır ve kirpiklerin üst kısmına doğru doğrudan sürülür. Kirpik çizgisi boyunca yavaşça yapılmalıdır bu işlem. Ardından gözün iç kısmından başlanır ve başladığınız yani gözün orta kısmına gelene kadar sürme işlemine devam edilir (Kalem eyeliner kullanılırkende aynı yöntem uygulanır).

Sıvı eyeliner kullanmanın avantajları, Araplara özgü makyajı, kedi gözünü ve dramatik bakışları kolayca elde edebilmenizdir. Ek olarak, kirpikleri kalın göstermeye yarayan gözün üstündeki kalın çizgi yapımında da baya kullanışlıdır. Bunun yanında, uygulamasının zor olması ve eli sabit tutma gereksinimi dezavantajlarıdır. Yani bol bol pratik gerektirir.

Kalem eyeliner;

Kalem eyeliner

Genellikle tercih edilen modeldir. Çünkü kullanması ve kontrol etmesi kolaydır. Kirpik çizginize yakın bir çizgi çizerek basit bir boyama işlemi ile bunu uygulayabilirsiniz. Renkli bir şeyler sürülmek istendiğinde en iyi eyeliner çeşidi bu olmaktadır. Ama dikkat edilmesi gereken nokta, göz doktorlarının onay verdiği bir ürün tercih etmeniz. Böylece gözünüzde kızarıklık ve tahriş olmaz.

İyi yönleri, kolay uygulanması, pek çok renkte çeşit içermesidir. Kötü yanı ise, ucu düzgün olmazsa tam bir düzgün çizgi elde etmeniz zor olur.

Krem eyeliner;

Krem eyeliner

Bu genellikle profesyonel olarak makyaj yapan insanların tercihidir ama yayılmaya başlamıştır. Bu ürün bir kapta satılır ve ince uçlu fırça ve açılı fırça ile birlikte kullanılır. Ayrıca göz farının altında krem bir tabaka yaratmak içinde kullanılmaktadır. Uygulama için fırça kullanırsanız, elinizin biraz sabit olması gerekirken, sürme işlemi oldukça kolaydır.

Oldukça kaygandır ve kolay sürülür, dumanlı göz makyajı yapmak için idealdir. Fakat kalem eyeliner kadar taşınabilir değildir.

Göz farının eyeliner olarak kullanımı;

Kaş çizgisi boyunca sürmenin hızlı ve en kolay yoludur. Sert, açılı bir fırça ya da kalem fırça tüm ihtiyacınız olan şeydir. Fırçayı basitçe göz farına batırın ve sürün. Sonsuz bir renk seçeneğiniz vardır ve günlük kullanım için daha iyidir. Yalnız kesinlikle gözünüzün iç kısmına sürmeyin, katı olmadığından gözünüzü tahriş eder. Ayrıca diğerleri kadar uzun dayanmaz.

Eğer eyeliner kullanımında kıvrım vermek istiyorsanız, kolay bir yöntem olarak parmağınızla gözünüzün alt kısmından başlayarak yolu takip edin. Sanki bir çizgi çiziyormuşsunuz gibi. Başka bir deyişle, gözümüzün alt kısmında başlıyoruz ama sürmüyoruz sadece bu yolu takip ediyoruz ve uç kısma geldiğimizde sürme işlemine başlıyoruz, buradan çizginin ucundan ters giderek gözün üst kısmına doğru çizme işlemine devam ediyoruz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu