Tasarımlar ve Sanat

Bebek Odası Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz daha dünyaya gelmeden farklı oda planları tasarlarsınız. Önemli olan bebeğin rahatlığıdır. Odasını seçerken güneş görmeyen tarafı tercih edin. Bebek odasında anti alerji halı kullanın. Boydan boya halıları tercih etmeyin.Bebek odası devamlı havalandırılmalı bu sebeple pencere olmalı. Bebeğinizin odasında termometre bulundurmalısınız. 22 ya da 24 derece oda sıcaklığı bebeğiniz için yeterli.

Karyola seçiminde özenli davranın. Karyola kenarında yer alan parmaklıklar 2,5 cm den geniş olmamalı. Yarı ortopedik bir yatak bebek için mükemmel. İki yaşına kadar bebeğin yastıksız uyumasını uzmanlar her zaman belirtir. Bebeğinize lastikli çarşaflar kullanın. Diğer çarşaflar özellikle bebeğe dolanabilir.

bebek odası tasarımları

Bebek odasında canlı bitki, elektronik aletler bulundurmayın. Odasında pelüş türü oyuncaklar bulundurmamanız önemli Alerjiye neden olabilir. Duvarlarını ise pastel tonlarda boyamalısınız. Bebeklerin koku alma durumları hassas olduğu için bebeğinizin odasını çok önceden boyatın ve iyice hava almasını sağlayın. Bebeğinizin dikkatini çekecek oyuncakları ve renkli modelleri duvara asabilirsiniz. Pamuklu yorgan her zaman önemli. Çocuğunuzun alerji durumlarını bilmediğiniz için çok dikkatli olmalısınız.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu