Kurşun kalemle bir şeyler çizenleri görmüşüzdür ama bu Japon sanatçı sadece bir kalem kullanarak gerçek olmadığına inanamayacağınız çizimler yapıyor.

İnanılmaz şeylerin sadece kalemler ve kağıtlarla yapılabileceğini söylemek biraz abartı olabilir, ancak 22 yaşındaki Japon sanatçı Kohei Ohmori'nin nefes kesen gerçekçi çizimleri sizi şaşırtmaya yetecek gerçekçilikte.

Japon sanatçı yaptığı bu nefes kesici kara kalem projeleri için 200 saatten fazla zaman harcamış ve yaptığı çizimlerde en küçük detaylar bile çarpıcı bir şekilde kendini belli ediyor. Mükemmel bir şekilde yapılan gölgelendirme, ince detay çizgileri ve tamamen istikrarlı elleri sayesinde yaptığı tasarımlar kağıt üzerinden düşecekmiş gibi görünüyor. 

Aslında çizimler o kadar kusursuz ki, Twitter okuyucuları, kalem portrelerine koyduğu özveri miktarı karşısında onu "deli bir deha" ve "delilik" olarak adlandırıyor.  Bunları nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama yetenek bu olsa gerek, çünkü böyle şeylerin çok çalışmayla bu kadar öğrenilemeyeceğini düşünüyorum. Zaten daha 22 yaşında biri yeteneği yoksa bu kadar kısa sürede bu kadar ilerleyemeyeceğini düşünüyorum.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları