HaberlerTürkiye

Zihinsel Engelli Öğrenciyi Döven Öğretmenin Serbest Bırakılmasına Savcılık İtiraz Etti

Burdur’un Bucak ilçesinde yer alan İsmail Şerife Sarı Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde bakım alan ve aynı zamanda koruma altında bulunan Barbaros Ortaokulunda 5. sınıf öğrencisi olarak okuyan öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen, çıkarıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılınca Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı bu karara itiraz etti.

Burdur Bucak Cumhuriyet Başsavcılığının yaptığı açıklamada, Başsavcılık tarafından olayı gerçekleştiren öğretmenin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasının yanlış olduğu belirtilerek itirazda bulunulduğu açıklandı. Tam açıklama metninde;

“İlimiz Bucak ilçesindeki bir rehabilitasyon ve bakım merkezinde bakım  ve koruma altında olan 2007 doğumlu T.K. isimli çocuğun, öğrenim gördüğü okuldaki  özel eğitim sınıfında öğretmeni İ.B. tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz  bırakması olayıyla ilgili yürütülen soruşturmada şüpheli öğretmen İ.B’nin  tutuklanması talebiyle sevk edildiği Bucak Sulh Ceza Hakimliğince serbest  bırakılmasına karar verilmiş olup, Bucak Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından  serbest bırakma kararına itiraz edilmiştir.”

Bucak ilçesinde 27 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen bu vahim olayda henüz 10 yaşındaki zihinsel engelli bir erkek çocuğu T.K, İ.B. isimli öğretmeni tarafından ayakkabı ile şiddete uğruyor. Bu olayın gerçekleştiği sırada çekilen görüntüler sosyal medyada hızla yayılmasıyla birlikte hakkında soruşturma başlatılan İ.B. isimli öğretmen önce gözaltına alınmış ardından da çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Zihinsel Engelli öğrenciye fiziksel şiddet kamerada

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu