HaberlerTürkiye

Zeytin Dalı Harekatı’ndan Şehit Haberi Geldi

Zeytin Dalı Harekatı‘na katılan Kayseri 1. Komando Tugayında görevli olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı, operasyon sırasında PKK/PYD’li teröristle çıkan çatışmada ağır yaralandı.  Acil hastaneye kaldırılan Uzman Çavuş Muratdağı, burada yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehitlik mertebesine erişti.

Daha 6 ay önce evlenen şehit uzman çavuşun Şahadet haberi, Kayseri’nin Kocasinan ilçesindeki adresinde oturan eşi Birgül Muratdağı’na askeri yetkililer tarafından bildirilirken, sağlık ekipleri de hazır bulundu. Şehidin yaşadığı evin duvarına Türk bayrağı asılırken, çevre halkı da teröre lanet okudu.

Şehit askerin aslen Yozgatlı olduğu ve babasını henüz küçük yaştayken kaybettiği öğrenildi.

TSK’DAN ŞEHİT AÇIKLAMASI

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ‘de şehidimiz ile  ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklama şöyle:

“Şehit Piyade Uzman Çvş. Mehmet Muratdağı (2015-3591), 20 Kasım 1993 tarihinde Yozgat ili Boğazlıyan ilçesinde doğmuştur. 21.07.2015- 08.11.2015 tarihleri arasında, Dağ Komando Okulu ve EM Dağ Komando Okulu 2nci Kurs Tb. 2nci Kurs Bl.K.lığı (Eğirdir/ISPARTA) emrinde eğitimini tamamlamasına müteakip, 09.11.2015 tarihinde 1inci Komd. Tug. 2nci Komd. Bl. 1inci Komd. Kolu 1inci Komd. Mnv. Unsuru emrine hücum Elemanı olarak atanmıştır. Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı (2015-3591), evli olup, çocuğu yoktur.”

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu