EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

Zekayı Geliştiren Besinler

Yoğun bir güne başlamadan önce; yumurta, süt ve peynir gibi  içerisinde bolca protein barındıran besinlerden oluşan bir kahvaltı hem protein almamızı sağlarken hem de şekerli çay ve simitten oluşan bir kahvaltıya kıyasla daha iyi sonuçlar vermeyi sağlar. Her gün düzenli şekilde kahvaltısını yapan insanların zekası, yapmayanlara göre daha gelişmiş bir seviyededir.

Zeka geliştiren yiyecekler Neler?

  • Balık; olmazsa olmazlarımızın başında gelmesi gereken, hafızamızı güçlendiren bir besindir. Balık tüketimi hafıza kaybını yüzde yirmi oranında azaltır.
  • Kahve; bir fincan Türk kahvesi ile dikkatinizi, odağınızı kolayca toplayabilirsiniz.
  • Kuruyemiş; Eğer ofiste veya okulda atıştırmalık bir şeyler yemek istiyorsanız kuruyemiş tercih etmelisiniz. Şeker size aniden bir enerji verir ama bu enerji uzun süreli olmaz. Bu işe yaramayan kalorileri sağlıklı yağlarla değiştirdiğiniz takdirde, enerjiniz ve düşünce kapasiteniz daha uzun olacaktır ve aynı zamanda kilonuz koruyacaksınız. Günde bir ya da iki avuç kuruyemiş tüketmeyi unutmayın.
  • Su; günde en az 8 bardak su içmek hem sağlık açısından hem de zekamızın gelişmesi açısından çok faydalıdır. Dehidrasyon, dikkatinizi toplamak için ve bilgileri hatırlama kapasitenizi artırmak için önemlidir.
  • Yulaf; yavaş sindirimi olan bir besindir ve size uzun süreli enerji vererek beyin gücünüzü de bu enerji sayesinde arttırır.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu