EDİTÖR BAŞVURU
İlginç Bilgiler

Zaman Yolculuğu Yapıldığının 3 Kanıtı

Biz bu yazımızda zaman yolculuğu yaptığına inanılan bir kaç kişiden bahsedeceğiz. İnanıp inanmamak sizlerin elinde tabi ki.

Zaman yolculuğunun yapılıp yapılamayacağı konusunda pek çok görüş vardır. Kimi bunun imkansız olduğunu söylerken kimi bilim adamları hala olabileceğini savunmaktadır.

Biz bu yazımızda zaman yolculuğu yaptığına inanılan bir kaç kişiden bahsedeceğiz. İnanıp inanmamak sizlerin elinde tabi ki.

1. 1940 yılındaki hipster

1940 yılındaki hipster

Kanada’da 1940 yılında bir köprü açılışından kalma bir fotoğrafta oraya hiç ait görünmeyen bir genç vardır.Tamamen günümüz hipsterları giyinmiş bir şekilde elinde fotoğraf makinesi benzeri bir şeyle görülmüştür. Fotoğrafta herkes şapkalı ve takım elbiseleriyle iken bu genç adam çok aykırı bir şekilde durmaktadır. Asıl merak konusuysa gencin gerçekten zaman yolcusu olduğunun düşünürsek tarihte pek çok olaya tanıklı edebilecekken neden Kanada’da bir köprü açılışına gitmeyi tercih ettiğidir. Fotoğraf günümüzde Kanada’da bir müzede durmaktadır. Uzmanlarsa fotoğrafın kesinlikle orjinal olduğunu söylemektedir.

2. Rudolph Fentz

Rudolph Fentz

1950 yılında  bir anda Times meydanında bir araç bir adama çarpar. Arabayı süren kişinin iddiasına göre adam bir anda belirmiştir. Daha sonra ölen adamın üzerine baktıklarında 1870 lere ait kıyafetler giydiğini fark ederler. Adamın üzerinde 1876 yılına ait bir mektup ve yine o dönemlere ait 70 dolar bulunmuştur. Daha sonra yapılan araştırmalar 1870’li yıllarda Rudolph Fentz’in kayıp ilanları olduğunu göstermiştir.

3. Eski Limandaki Punk

Eski Limandaki Punk

1905 tarihinde çekilen bir liman fotoğrafında yine oraya ait olmadığı düşünülen giyim tarzı ve modern Mohawk saç şekliyle çağın ötesinde gösteren bir genç vardır. Diğer bir detaysa ortalığı izleyen bu genç hariç fotoğrafta herkesin şapkasının olması ve fotoğrafın büyük çoğunluğundaki kişilerin üzerinde ceket bulunması.

Originally posted 2017-07-29 15:05:33.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu