Haberler

Yüzü Paraçparça Olmuştu, Şimdiki Görüntüsü


Operasyon başladı ve ameliyat 25 saat sürdü, 100’den fazla doktor katıldı. Dokular birbirine uyunca yüz nakli başarıyla gerçekleştirilmiş oldu.2016 Yılında kendi kafasına sıkarak yüzünü paramparça eden genç şans eseri hayatta kaldı. 23 yaşında ki başka bir gencin donör olması ile yüz nakli gerçekleşti ve hayata tutundu. 

Dişlerini kaybeden Cameron’un burnu, alt çenesinin çoğu paraçparça olmuştu. Özetle yüzü paramparça olan genç adamın yüzü parçalanmıştı ve tek çözüm yüz nakli idi. Cameron tekrar hayata tutanmak için 6 ay bekledi ve 23 yaşındaki William Fisher isimli başka bir genç donör oldu.

Yüz nakli için artık bir engel kalmamıştı eğer dokular uyuşursa başarılı bir şekilde yeni yüzüne kavuşacaktı. Yüz nakli operasyonu başladı ve toplam 25 saat sonunda operasyon tamamlandı. Bu önemli operasyona 100’den fazla doktor ve sağlık personeli katıldı. Cameron için hayat bir daha güldü ve doku uyuşmazlığı yaşanmadı. Dokular birbirine uyunca yüz nakli başarıyla gerçekleştirilmiş oldu.

Donör olan William’ın annesi Sally duygularını şöyle ifade etti: ‘Oğlumun ölümünü trajediydi fakat Cameron Underwood olmazsa kaldıramazdım. Evladım ona daha iyi bir hayat sunduğu için ben de kendim iyi hissediyorum.’ pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu