Faydalı BilgilerListeler

Yüz Lekeleri Nasıl Geçer

Yüz Lekelerine Kesin Çözüm

Yüz Lekelerine Kesin Çözüm

Yüz Lekeleri için Buğday Maskesi

1 (bir) yemek kaşığı badem yağı

1 (bir) yemek kaşığı gül suyu

1 (bir) avuç buğday

2 (iki) bardak su

Temin etmiş olduğunuz buğdayı su ile karıştırarak yaklaşık 2 saat bekletin. Bu süre içerisinde buğdayınız şişecektir. Şişmiş olan buğdayı suyu süzdükten sonra kaşığın tersi ile ezin. Ezmiş olduğunuz buğdayı badem yağı ile karıştırın ve ezme işlemine devam edin. Elinizde şimdi krem kıvamında bir karışım olacak. Buğday Maskesini ciltte lekelenmelerin olduğu bölgelere ve etraflarına sürüp yarım saat bekleyin. Sonrasında ılık bir su ile hazırlamış olduğunuz kreminizi silebilirsiniz.

Temizleme işleminden sonra gül suyu ile yüzünüzü bir kez daha silin. Böylelikle gül suyu cildinize tonik etkisi yaparak yüzünüze canlılık verecektir.

Buğday maskesinin yüz lekelerine kesin çözüm olabilmesi için günde 2(iki) sefer, bir hafta boyunca uygulayın. Etkisini mutlaka göreceksinizdir. Eğer lekelenmeler istediğiniz gibi tam geçmediyse bir ay bekledikten sonra yine 1 hafta boyunca günde 2 kez uygulamaya devam edin.

Yüz Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Bildiğiniz gibi elma sirkesinin içerisi asit yapıdadır. Bundan dolayı yüzde direkt olarak kullanılması tavsiye edilmez. 1(bir) bardak su ile karıştıracağınız 1(bir) bardak elma sirkesini gün aşırı bir pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin.

Elma sirkesinin hücre yenileyici özelliği sayesinde yüzdeki hasarlı bölgelerin bakımı için oldukça faydalıdır.

Yüz lekeleri için elma sirkesini su buharı ile de yüzünüze uygulayabilirsiniz. Kaynatılmış suyun içerisine atılmış yarım bardak elma sirkesinin buharını yüzünüze tutabilirsiniz. Bunun için başınızın üzerinden tülbent veya geniş bir havlu ile buharın dağılmaması için kamufle edebilirsiniz. Burada su buharının yüzünüze yakmamasına çok dikkat edin. Yüz lekeleri tedavisi yaparken yüz yaralanmalarına sebebiyet vermeyin.

Yüz lekeleri için elma sirkesinin en uygun uygulama zamanı olarak gece saatleri söylenebilir. Ama şart değildir. Bu bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken husus, uygulama sonrasında güneş ışınlarından korunmaktır. Bundan dolayı gece yapılması tavsiye edilir. Ama gün içinde de eğer yüzünüzü güneşin ışınlarından ciddi anlamda koruyabileceksiniz elbetteki yapabilirsiniz.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer

Yüz lekeleri ve cilt lekeleri tedavisinde hem medikal hem de doğal yollu bitkisel yöntemler uygulanabilmektedir.

Cilt Lekeleri için Elma Sirkesi

Asitli bitkisel ürünlerle yüzünüze kimyasal işlem uygulayabilirsiniz. Ancak, bu uygulama işlemlerinde dikkatli olunması şattır. Sirke uygulamasında ciltte soyulma işlemi yapılır. Uygulamalar arasında, cilt dokusunun kendisine gelebilmesi için 3-4 gün olmalıdır. Uygulama sonrasında yüzünüzde hafif kızarıklık ve hassasiyet olması beklenen bir durumdur. İşlem sırasında ve sonrasında güneşe yüzünüzü maruz bırakmayınız.

Cilt Lekeleri için Kimyasal Peelingler

Peeling yöntemi de yüz lekeleri için tercih edilen bir diğer uygulama türüdür. Tabi ki sonrasında bazı sızlamalar, kızarıklık, yanma gibi yan etkileri olacaktır. Kimyasal peeling uygulamasını tüm yüzeye değil, sadece istediğiniz bölgeye uygulayınız.

Cilt Lekeleri için Lazer Uygulaması

Kimyasal peeling işlemi gibi, yüz lekeleri için lazer uygulamasından sonra ciltte gözle görülür kızarmalar, yanmalar ve hassasiyet görülme ihtimali oldukça fazladır. Çok zorda kalınmadığı sürece pek tercih edilen bir yöntem olmamakla birlikte alınan sonuçlar itibari ile de başarılı bir uygulamadır.

Cilt Lekeleri için Mezoterapi

Yüz lekeleri için mezoterapi işlemi, tıpkı saç mezoterapisi gibi cildin altına mevcut hücreleri yenileyici ve güçlendirici mineral ve vitamin enjekte edilmesidir. Böylelikle yeni ve sağlıklı olan cilt lekeli görünümlerinden uzaklaşarak uygulama yapılan bölgenin lekelerden arınmasını sağlamaktadır.

Cilt Lekeleri İçin Krem

Kozmetik endüstrisi tarafından üretilen binlerce çeşit ürün bulunmakta. Bunlardan, cilt tipinize uygun olanlarından yüz lekeleri için kullanabilirsiniz.

Cilt Lekeleri için Karbonat

Karbonatın artık bin bir derde çare olduğunuz bilmeyen yok. İçinde kimyasal da olmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yüze uygulandığında yüzdeki ölü ve kirli eski hücrelerin temizlenmesini ve böylelikle de yüz lekelerinde de olumlu adım atılacağını bilmenizi isteriz. Uygulaması ise son derece de kolaydır. Karbonatı krem kıvamına gelinceye kadar su ile karıştırın. Elde ettiğiniz kremi ise yüz lekeleri üzerine sürüp yaklaşık 5 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Haftada 1 uygulama yapabilirsiniz.

Ciltteki Kahverengi Lekeler

Ciltteki Kahverengi Lekeler

Yüz Lekeleri için Soğan Suyu

Bu bakım için özellikle kırmızı soğanı tercih edin. Soğan suyu ile yarım fincan elma sirkesini karıştırıp, pamuk ile yüz lekelerine sürün. Kısa sürede kuruyacaktır. Kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2-3 kez uygulayın. Bir süre sonra ciltteki lekelenmelerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Yüz Lekeleri için Yoğurt

Yoğurt ve limon. İkisi de normal besin olarak alındığında son derece faydalı iki besindir. Bunun haricinde yoğurt ve limonu karıştırıp yüz lekeleri üzerine sürün. Sürdüğünüz yoğurt ve limon karışımı yaklaşık 15-20 dakika da kuruyacak. Siz de bunun üzerine 10 dk daha bekleyin. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Yoğurdun içindeki laktik asit sayesinde yüz lekeleri renklerinde bir süre sonra açılma meydana gelecektir.

Yüz Lekeleri İçin Süt

Yoğurt gibi sütün içinde de laktik asit bulunur. Sütü hardal tozu ile karıştırıp yine yüzdeki kahverengi lekenin üzerine sürün. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Bir süre sonra kahverengi lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Bu doğal tedavilerden birini seçerek düzenli olarak uygulamanız, kahverengi lekeleri, rengini açarak yok edecektir.

Bu yazımızda verdiğimiz bilgilerle birlikte yağlı cilt temizliği konusunda da sizler için hazırlamış olduğumuz makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu