HaberlerPolitika

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 2019 Yerel İdareler Seçim Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?


Tüm Türkiye’de dün yerel seçim heyecanı yaşandı. Haber kanalları Anadolu Haber Ajansından aldığı verilere göre sonuçları açıklarken özellikle İstanbul gibi önemli şehirlerde dün gece 23.38 den sonra veri girişi devam etmedi. Liderler kendi açılarından açıklamalarını yapıyorlar ancak seçmenler kime güveneceğini bilemez durumda. Sonuçta devletin tek yetkili kurumu YSK’dan medet uman seçmenler YSK sitesinde de seçim sonuçlarına ulaşamamakta. Peki, YSK ne zaman açıklama yapacak? 

Resmi olmayan verilere göre birçok ilde Türkiye’nin yerel yöneticileri belli oldu ancak resmi sonuçları açıklayacak olan kurum YSK. Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi web sitesinde sonuçlar ile ilgili sandık sonuçları ve tutanaklar kısmında uyarı yayımladı. Uyarıda ”Sandık sonuçları ve tutanaklar sayfamız Yüksek Seçim Kurulunca kesin sonuçların Resmi Gazete’de yayımlanmasını takiben hizmete açılacaktır” ifadelerine yer verildi.  

YSK’nın seçim takviminde ise resmi sonuçları açıklama tarihi ile ilgili bir bilgi yok. Gözler Anadolu Haber Ajansı ve YSK sonuçlarında.

İlgili Makaleler

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu