EDİTÖR BAŞVURU
İlginç Bilgiler

Yuh Artık Dedirtecek En Garip 6 Cinsel Gelenek

Bazıları tarihle birlikte yok olsa da bazıları hala gerçekleşiyor. Siz siz olun tatil planları yaparken bu bölgelere gitmemeye, ille de gidecekseniz en azından festival tarihlerine denk gelmemeye dikkat edin. Aksi taktirde göreceğiniz manzaralar seneler boyunca aklınızdan çıkmayabilir…

#1 Antik Yunan

antik yunanistan cinsel gelenekler

Antik Yunan’da homoseksüellik sıradan bir toplumsal gelenektir ve herkes tarafından kabul edilmiştir. Homoseksüeller aktif ve pasif olarak ikiye ayrılırlar. Aktif olanlar cinsel eylemi gerçekleştirenlerdir. Bu onların toplumdaki yüksek mevkiini yansıtır. Genelde bu ilişki yaşlı erkek ile genç erkek arasında gerçekleşir ve sosyolojik olarak kabul edilmiş ve normal karşılanmıştır.

#2 Trobriand Kabilesi

garip cinsel ilişki gelenekleri

Nesilden nesle geçen bu kabile üyeleri büyülerle uğraşırlar. Bu büyülerden bazıları birini güzelleştirmek, bazıları ise cinsel istek vermek için kullanılmıştır. Kabilenin kızları 6-8 yaşları arasında erkekler ise 10-12 yaşlar arasında sevişmeye başlarlar. Evlilik öncesi ilişki oldukça normal karşılanırken; evlilikten önce yemeğe çıkmak hiç hoş karşılanmaz. Öte yandan ergenliğe geçiş için 12 yaşına gelen erkek çocuğu vahşi doğada sünnet edilir ve sünnet parçasını yutması beklenir. Geri kalanı ne siz sorun ne biz söyleyelim…

#3 Saut D’eau Şelalesi

ilginç cinsel gelenekler

Haiti’te bulunan bu şelaleye her yıl Temmuz ayında gelinir. Aileler kendi elleriyle küçük kızlarını aşk tanrıçasına sunarlar. Yani bir diğer deyişle bu kızların o şelalede sevgili bulmaları beklenir. Üstelik çıplak bir biçimde şelalenin altına girilir ve cennetten iyilik istenir.

[irp]

#4 Antik Mısır

antik misir cinsel gelenekler

Cinsellik konusunda tarihte erkekler ve kadınların özgürlüğünü duydukça kulaklarımıza inanamıyoruz. Antik Mısır’da firavunlar ekinler bollaşsın ve suyun verimliliği artsın diye nehre karşı mastürbasyon ayinleri düzenlemiştir.

#5 Endonezya

endonezya cinsel gelenekler

Endonezya’da festival katılımcılar her sene 7 kere kutsal bir dağa yolculuk ederek bu özel günü kutlarlar. Bu kutsal dağda seks yoluyla iyi şans ve kısmet geldiğine inanmaktadırlar. Üstelik katılımcılar karıları ve kocalarından başka biriyle cinsel ilişkiye girmek zorundadırlar.

#6 Himalayalar & Nepal

Himalayalar & Nepal gelenekler

Bu bölgelerde tarım yapılabilecek arazinin az olması insanları değişik tercihler yapmaya zorlamıştır. Aileler topraklarını oğulları arasında bölüştürürler. Her aile evlenme çağına gelmiş olan oğluna toprak vermek zorundadır. Hali hazırda az bir toprağa sahip olan erkek çocuklarının ise buna bulduğu çözüm oldukça ilginçtir. Ailenin tüm erkek çocukları aynı kadınla evlenerek toprakların bölünmesini engellemiş olur.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu