HaberlerTürkiye

YSK, İstanbul Seçmeni İçin Online Sorgu Ekranı Hazırladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nin 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimini iptal ederek tekrarlanması kararını almıştı.

23 Haziran 2019’da tekrarlanacağı açıklanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçiminde, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Seçimde kullanılan sandık seçmen listelerinin geçerli olacağı açıklandı.

YSK web sitesinde, tekrarlanan seçim için oy kullanacak olan seçmenin, hangi sandıkta, nerede oy kullanacaklarına ait bilgilere erişmesi için sorgu ekranı hazırladı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun bu sorgu panelini kullanarak İstanbul seçmeni, oy kullanacağı sandık bilgilerini, “ysk.gov.tr” adresindeki, “Nerede Oy Kullanacağım” sorgusundan öğrenebiliyor.

Vatandaş, “Nerede Oy Kullanacağım” irtibatına tıkladığı zaman “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi Sandık Bilgisi Sorgulama” ekranı karşımıza geliyor.

İstanbullu seçmenler, nüfus cüzdanı veya kimlik bilgilerini girerek nerede oy kullanacağını, sandık bilgilerini öğrenebiliyor.

Sorun yaşanması durumunda YSK’nin “444 99 75” numaralı çağrı merkezi de 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet vereceği açıklandı.

Sorgu Ekranına Ulaşmak İçin Tıklayınız

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu