HaberlerPolitika

YSK, AKP’nin İstanbul’da 31 ilçedeki bütün sandıkların yeniden sayılması talebini reddetti


YSK, AKP tarafından  ‘İstanbul seçimindeki tüm sandıkların yeniden sayılması’ ile ilgili yapılan itirazı karara bağladı. Alınan kararı açıklayan AKP, YSK Temsilcisi Recep Özel “31 ilçenin kararı alındı, Büyükçekmece’ye ilişkin karar yarına ertelendi. İstanbul’da 21 ilçede 51 sandıkta oyların yeniden sayılması kararı çıktı.” diye belirtti.

Sadece 51 sandık yeniden sayılacak

YSK’nın aldığı kararda, 31 ilçedeki oyların hepsinin yeniden sayılması talebi rededilirken, İstanbul genelinde 21 ilçede yer alan sadece 51 sandıkta oyların yenilden sayılacağı belirtildi. 

Büyükçekmece ile ilgili itiraz talebi ertelendi

Özel açıklamasında 31 ilçe için yapılan talebi YSK’nın kısmen reddettiğini ve Büyükçekemece belediyesiyle ilgili taleplerinin ise yarına ertelendiğini söyledi.

İlgili Makaleler

ÖZEL “BİZ BUNA MÜDAHALE EDEMEYİZ” DEDİ

Ekrem İmamoğlu’na İBB Başkanı mazbatasının verilmesi konusuyla ilgilide açıklama yapan Özel, “O il seçim kurulunun kararı, olağanüstü yolu bekler, beklemez. Biz buna müdahale edemeyiz” dedi.

Yaşanan gelişmelerle ilgili olarak YSK Başkanı Sadi Güven’den herhangi bir açıklama gelmedi.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu