HaberlerListelerÜnlüler

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor?

Günümüz dünyasında Youtube üzerinden para kazanan kişi sayısı günden güne artmaktadır. Youtube’dan para kazanmak çoğu kişinin yapabileceği bir iştir. Özel bir yeteneğe sahip olmanız gerekmez ama düşünülmesi gereken bir nokta vardır, o da yapacağınız işten ne kadar gelir elde edeceğinizdir. Sadece Youtube’dan para kazanmak istiyor iseniz abone sayınız ve izlenme sayınız belli bir seviyenin üstünde olmalıdır. Youtube dan elde edilen ortalama gelir örneğin 1000 Youtube görüntülenmesi izlenen lokasyona ve videonun hedef kitlesine göre 0.5-2 dolar arasında değişkenlik gösterir. 

Youtuberların Kazanç Elde Etme Yöntemleri

Youtuberların Kazanç Elde Etme Yöntemleri

  • Youtube kanalını sahip oldukları ve onaylanmış Adsense hesaplarına bağlamak ve Youtube’un reklam formatına uymak para kazanmanın başlıca bir yoludur.
  • Diğer bir yolu ise çok sayıda kişinin ilgisini çekebilecek ve trend videolar listesine girebilme potansiyeli yüksek videolar oluşturma
  • Youtube da görüntülenme sayınızı arttırmak için çeşitli sitelere (blog, web sitesi vb.) oluşturduğunuz videoları pazarlama
  • Youtube partneri olma (oluşturduğunuz içerikler size kazanç sağlamaya başladıktan sonra başvurulabilen bir üyelik)
  • Bu yazdıklarımızın dışında Youtuberlar sponsorluklarla anlaşarak para kazanıyor. 

Youtuberlar Nasıl Ödeme Alır?

Youtuberlar Nasıl Ödeme Alır?

Youtube hesapları Adsense’e bağlı ise Adsense’den paralarını çekemezler fakat Adsense bazı ülkelerde kanal sahiplerine çek yazıyor. Ayrıca birçok anlaşmalı banka için doğrudan hesaba da yatırabiliyor. Youtube kanalının kazancı minimum sınırdan fazla olduğu bir durumda (genelde 100 $) kazanç doğrudan kanal sahiplerinin banka hesaplarına yatıyor ve banka hesaplarından paralarını çekebiliyorlar.

Youtuberların Elde Ettikleri Kazançlar

Youtuberların Elde Ettikleri Kazançlar

Youtuberların vergi ödemeksizin kazandıkları paralar son zamanlarda dudak uçuklatıyor. Bilinen bir gerçek var ki asgari ücretle çalışan bir kişinin kazancının bir kısmı ile vergi ödüyor. Ama Youtuberlar vergi ödemeksizin her geçen gün kazançlarını daha da arttırıyorlar. 

Bazı Youtube kanallarının elde ettiği kazançlar:

Danla Bilic- 250.000 Türk lirası

Orkun Işıtmak- 200.000 Türk lirası

Berkcan Güven- 75.000 Türk lirası

Duygu Özaslan- 60.000 Türk lirası

Enes Batur- 300.000 Türk lirası

Kafalar- 200.000 Türk lirası

 Halil Söyletmez- 100.000 Türk lirası

 Merve Özkaynak- 200.000 Türk lirası

 Sebile Ölmez- 75.000 Türk lirası

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu