HaberlerListeler

Youtube’dan “Flaş Haber” Hizmeti

Youtube’dan “Breaking News” Hizmeti

Youtube'dan “Breaking News” Hizmeti

Son bir kaç gündür Youtube internet sayfasına girenler sıklıkla Donald Trump haberlerinin olduğu videolarla karşılaşıyorlar. Bunun sebebi ise Youtube’un yeni hizmeti “Breaking News”. Artık Youtube da dünyadaki önemli gelişmeleri flaş haber olarak kullanıcılara ulaştıracak. Bunun için ekranda “Breaking News” adında bir kısım görünecek.

Youtube’unBreaking news hizmetine olumlu yaklaşan insanlar olduğu kadar, sayfanın amacından yavaş yavaş sapmasından şikayetçi olanlar da yok değil. Youtube’un canlı yayın hizmetine başlamasından sonra aynı memnuniyetsizlikler o dönemlerde de üstü seviyelerdeydi. Ancak sonraları insanlar canlı yayın hizmetini benimsediler.

Temel anlamda gerçekten de flaş haber hizmeti Youtube’un ana kullanım amacının dışında görülüyor. Ancak bunun arkasında bazı ticari çıkarlar mevcut. Youtube bu sayede birlikte çalıştığı partnerlerinden oldukça yüksek bir gelir elde etmeyi amaçlıyor. Bu partnerlerin en başında da CNN kanalı geliyor.

Breaking News özelliğinden hoşlanmayan kullanıcılar için de tabii ki bu özelliği devre dışı bırakmak mümkün. Breaking News sekmesinin süt köşesindeki çarpı işaretine tıklayıp “ilgilenmiyorum” seçeneğini seçerseniz artık flaş haber videolarını görmeyeceksiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu