EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListelerTeknoloji

YouTube Video İndirme Sitesi Tavsiyeleri

Milyonlarca videonun yer aldığı Youtube'dan video indirmek için kullanacağınız Youtube video indirme sitesi lazımsa bu içerik tam size hitap etmektedir.

YouTube, dünyanın en büyük video izleme platformları arasında yer alıyor. Bu platformda kullanıcılar zaman zaman video izleyerek güzel anlar geçiriyor veya faydalı videolar izleyerek kendini geliştiriyor. YouTube yalnızca youtuberların video paylaştığı bir ortam değil. Aynı zamanda yapım şirketleri tarafından tamamen ücretsiz olarak çeşitli film ve dizilerin olduğu, pek çok eğlenceli içeriğin yer aldığı, müziklerin bulunduğu bir ortam olarak da karşımıza çıkıyor. Bu konuda oldukça değerli olan YouTube’da zaman zaman kullanıcılar video indirmek isteyebilir. 

Bunun sebeplerinden birisi kullanıcının o videoyu silinme riskine karşı saklamasıdır. Bazı videolar kullanıcılar tarafından oldukça beğenilir ve saklanmak istenebilir. Bu özel videoyu kaydetmek isteyen kişi, arşivine ekleyebilir. Bunun bir diğer sebebi de videonun her yerde izlenebilmesidir. Müzik konusunda da birçok kullanıcı bunu tercih etmektedir. Örneğin internet çekmeyen bir yerde kişi bu videoyu açarak rahatlıkla izleyebilir. YouTube’da video indirmek için bunun gibi pek çok neden bulunuyor. 

YouTube’da video indirmek 

YouTube video indirme sitesi (https://www.zovovo.com/youtube-video-indirme-sitesi/) olarak YouTube üzerinden çalışan bir sistem yer almaktadır. Bu sistem sayesinde kullanıcılar hızlı bir şekilde video indirebiliyor. Kullanıcıların video indirebilmesi için öncelikle bir YouTube videosuna girmesi gerekiyor. YouTube videosunu açtıktan sonra URL kısmında yer alan “youtube.com” kısmının sağ tarafına “pp” eklenmesi gerekir. Yani “youtubepp.com” şeklinde olacak ve sağ taraftaki yazı silinmeyecek. Bu işlem sonrasında siteye giriş yapılır. 

Bu ekranda kullanıcıları video görüntüsü ve bazı butonlar karşılıyor. İndirme bölümünde video ve ses seçeneği yer alıyor. Kullanıcılar kendine uygun olanı seçerek istediği kalitede videoyu veya sesi indirebilir. Bu işlem sonrasında artık video indirilmiş olur. 

Bunun dışında internet üzerinde video indirmek için pek çok yöntem bulunuyor fakat en çok bilinen yöntemler arasında bu yer almaktadır. YouTube’da video indirmek için diğer YouTube indirme siteleri de kullanılabilir. 

YouTube’da video indirmek 

Mobil üzerinden video indirmek 

Mobil üzerinden herhangi bir YouTube video indirme sitesi kullanılarak video indirmek mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra mobil uygulamalardan da video veya müzik indirilebiliyor. Kullanıcı istediği yöntemi kullanarak video veya ses dosyası indirebilir. 

En çok bilinen uygulamalar arasında yer alan SnapTube, yalnızca YouTube için değil aynı zamanda çeşitli sosyal medya platformları için de video indirme imkanını sağlıyor. Uygulama Google Play Store üzerinde yer almadığı için internet üzerinde güvenli bir kaynaktan indirilmesi gerekiyor. 

SnapTube uygulaması indirilip açıldıktan sonra kullanıcının karşısına YouTube, Facebook, Instagram, Dailymotion, SoundCloud ve Vimeo gibi birçok platform gelecek. Kullanıcı bu sitelerden birini seçerek hemen içerik indirme işlemine başlayabilir. Uygulama içerisinden hızlıca video indirmek kullanıcıların işine yaramaktadır. 

Bunun yanı sıra kullanıcılar YouTube uygulamasına girerek de SnapTube üzerinden video indirebiliyor. Öncelikle mobil platform üzerinden YouTube’a girerek bir video açılması gerekiyor. Bu aşamadan sonra ekranın altında indirme simgesi çıkıyor. İzleyici buraya tıklayarak YouTube videosunu ister video ister ses dosyası olarak indirebiliyor. 

Sistemin avantajları 

YouTube video indirme sitesi veya herhangi bir uygulama ile video indirmek kullanıcıya pek çok avantaj sunuyor. Bu avantajlardan birisi videonun kullanıcıda olması ile birlikte istenildiği zaman o videoya ulaşmanın mümkün olduğu. Bu konuda oldukça önemli olan bu sistemler, kullanıcıların interneti olmadığı zamanda onlara bir fırsat sunuyor. 

Sistemin sağladığı bir diğer avantaj eğer ki YouTube üzerinde o video silinir ise bu videonun bir kopyasının kullanıcı üzerinde olmasıdır. Bu da onun için özel sayılabilecek bir videonun kendisinde olması demektir. 

Yasaların izin vermediği hiç bir içeriği indirmemeniz gerekmektedir. İndirdiğiniz takdirde yasal sorumlulukları almış olacaksınız.

Kaynak: ZOVOVO Bilgi Sitesi’nden derlenerek hazırlanmıştır. https://www.zovovo.com/

İlginiz Çekebilir

Bir Yorum

  1. Her zaman sizi takip ediyorum ve bilgilerinizden çok fayda gördüm.Emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu