Haberler

YouTube Ses Az Çıkıyor Ses Kısıklığı Çözümü

SoundFixer ücretsiz bir Firefox eklentisidir ve YouTube ile ilgili ses sorunlarını kökünden çözer. Yazının devamında Chrome tarayıcısıyla uyumlu olan alternatif eklentiyi de sunuyorum.

Bazen YouTube üzerinde açıp izlediğiniz bir videonun sesinin çok yüksek çıktığını fark edebilirsiniz. Bazen de tam tersine açtığınız videonun sesi çok kısık çıkar ve duymakta sıkıntı yaşarsınız. Bunun haricinde benzer ses sorunları da ortaya çıkabilir

Çeşitli ses hatalarını düzeltmek için Gain ve Pan isimli iki kontrol sunar. Kaydırma çubuğu şeklindeki bu kontrolleri sağa veya sola doğru hareket ettirerek Youtube videosunun sesini en iyi hale getirebilirsiniz.

İşin güzel tarafı ise, sadece YouTube üzerinde değil, diğer tüm sitelerde bu eklentinin çalışması ve ses sorunlarını düzeltmesidir. Mesela kısık sesleri güçlendirerek sesini yükseltebilirsiniz.

SoundFixer eklentisinin sunduğu Pan ve Gain kontrollerini kullanarak videodan gelen sesi dilediğiniz gibi ayarlayıp rahat bir şekilde dinlenecek hale getirebilirsiniz.

YouTube Ses Az Çıkıyor Ses Kısıklığı Çözüm

Firefox eklentisini kullanarak YouTube videoların ses sorunu nasıl çözülür?

SoundFixer açık kaynak kodlu bir Firefox uzantısı olduğu için ücretsiz olarak kullanabilir ve az gelen YouTube videolarının sesini açabilirsiniz. Üstelik kullanmak da çok kolay. Öncelikle bu bağlantıya tıklayarak Firefox eklenti merkezine gidin ve SoundFixer eklentisini Firefox tarayıcısına yükleyin.

NotGoogle Chrome tarayıcısını kullanan arkadaşlar bu eklentiyi yükleyemezler çünkü Firefox için özel olarak hazırlanmış bir uzantıdır. Chrome için alternatif olarak Audio Channel adlı ücretsiz eklentiyi kullanabilirsiniz.

Eklentiyi yükledikten sonra Firefox tarayıcı penceresinin sağ üst köşesine yerleşen eklenti simgesine tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsü resminde bu simgeyi görebilirsiniz.
Tıkladığınız zaman aşağıdaki resimde gördüğünüz pencere açılacak ve içerisinde birinin adı Gain ve diğerinin adı Pan olan iki kaydırma çubuklu kontrol karşınıza çıkacak.

Gain isimli kaydırma çubuğunu sağa doğru kaydırarak videonun sesini artırabilir ve sola doğru kaydırarak videonun sesini azaltabilir yani kısabilirsiniz.

Pan adlı kaydırma çubuğunu sağa doğru kaydırınca sesin sağ taraftaki hoparlörden gelmesini sağlayabilir, sola doğru kaydırarak soldaki hoparlörden gelmesini sağlayabilir veya merkezde yani tam ortada tutarak sesin merkezden dengeli bir şekilde gelmesini sağlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi kullanması çok basit ve ne işe yaradıklarını zaten kısaca açıkladım.
Yukarıda da belirttiğim gibi bu elenti sadece YouTube sitesinde değil, diğer tüm sitelerde çalışıyor ve işini düzgün bir şekilde yapıyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu