Faydalı BilgilerTeknoloji

YouTube Reklam Engelleme: İstenmeyen YouTube Reklamlarını Nasıl Engelleyebilirsiniz?

İstenmeyen YouTube reklamlarını engelleyin. YouTube Premium, tarayıcı uzantıları ve mobil uygulamalarla reklamsız video izleyin.

YouTube, internetin en popüler video platformlarından biridir, ancak bazen sürekli çıkan reklamlar kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebilir. Bu blog yazısında, YouTube’da reklamları engellemek için kullanabileceğiniz yöntemlere odaklanacağız. YouTube Premium aboneliği, tarayıcı uzantıları, mobil uygulamalar, reklam engelleme programları ve kişiselleştirilmiş ayarlar gibi farklı seçenekleri ele alacağız. İşte daha rahat bir YouTube deneyimi için izleyebileceğiniz adımlar…

Youtube Reklam Engelleme Ne İşe Yarar?

Youtube uygulama ya da tarayıcı üzerinden kullanılabilmektedir. Herhangi bir video açtığınızda sürekli olarak Trendyol, oyun reklamları hatta kanal tanıtımları karşımıza çıkmaktadır. Öyle bir hal aldı ki bu durum kullanıcılar tarafından ‘ X reklamını izlemeye gelmiş gibiyim, her dakika reklam!’ gibi serzenişte bulunuluyor. Reklam eklenmesinin amacı ise para kazanmayı arttırmaktır.

İzleyiciler bu durumdan artık çok sıkıldığından Youtube reklam engelleme mobil çözüm arayışına girmiştir. Uygulamalar ve bazı ayarlar sayesinde Youtube reklam engelleyici mobil üzerinden aktif kılınır. Yapılacak bu işlemler sayesinde:

  • Daha az internet kullanımı,
  • Kesintisiz video izleme,
  • Sadece video değil uygulama içerisinde yer alan tüm reklamları engelleme gibi avantajları bulunur.

YouTube Video İndirme Sitesi Tavsiyeleri

Android Youtube Reklam Engelleme Rootsuz Mümkün mü?

Youtube reklam engelleyici mobil üzerinden iki farklı yöntemle elde edilebilmektedir. Mobil Youtube reklam engelleme iOs ve Android üzerinde uygulamalar sayesinde gerçekleştirilir. Üstelik çoğu uygulama ücretsiz olarak sunulduğu için ulaşımı kolaydır. Yazı içerisinde size bu uygulamalardan bahsedeceğiz. Ancak her telefon belirli, ortak sürüme sahip değildir.

Google Play üzerinde satışa sunulan Youtube reklam engelleme mobil uygulamaları için uygulama tarafından belirlenen sürüme sahip olmalısınız. Aksi takdirde uygulamayı indirmek için izni alamazsınız. Bu gibi durumlarda internet üzerinden root dosyası aratılarak normal indirme yöntemi ile elde edilir. Her dosya güvenilir olmadığından telefonunuz için zararlı yazılımlar olabilir. iOs yazılımlarında root yapılamamaktadır. Android Youtube reklam engelleme rootsuz mümkündür ancak kimi bireyler buna zorunlu kalmaktadır.

YouTube Premium Hesabı Edinmek

YouTube Premium, reklamları engellemenin en kolay yollarından biridir. Premium aboneliği satın alarak, reklamsız video izleme deneyimi elde edebilir, arka planda video oynatabilir ve çevrimdışı olarak video indirebilirsiniz.

Youtube Reklam Engelleme Mobil Uygulamaları

iOs ve Android Youtube reklam engelleme 2020 yılında en çok araştırılan konular arasında yer aldı. Reklamların taciz boyutuna varan gösterimleri ve sürekli karşılaşılması kullanıcıları bu yöne doğru sürükledi. Uygulamalar da bu yönlü geliştirilerek kişilere sunuldu ve sunulmaya devam ediyor. Çoğu firma tarafından bu konuda bir gelişim söz konusu olmaktadır. Başvurulabilecek birkaç uygulamadan sizlere bahsedeceğiz.

AdGuard Youtube Reklam Engelleme

Youtube reklam engelleme mobil uygulamalar konusunda en güvenilir olarak tercih edebileceğiniz uygulamalar arasında yer alıyor. Üstelik geliştirilen bu uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde uygulamaya açıktır. Hem Android hem de iOs üzerinden tercih edilebilmektedir. Uygulamanın avantajları bununla sınırlı kalmaz. Uygulamayı indirdiğiniz takdirde arka planda çalışırken Youtube dışında tüm sitelerde de reklamlar kaldırılmaktadır. İstenmeyen reklamlar için AdGuard tercih edebilirsiniz.

Vanced Tube

Android reklam engelleme rootsuz olarak uygulanabilecek bir diğer yöntem ise Vanced Tube kullanmaktır. Mobil Youtube reklam engelleme iOs için de bu yöntem geçerlidir. Temelde uygulama reklam engelleyici özelliği olarak ayrı değildir. Youtube Vanced uygulamasının daha sade ve reklamsız geliştirildiği versiyonudur. Mevcut orijinal uygulamayı kullanmak yerine Youtube reklam engelleyici mobil uygulamayı tercih ederek reklamları engellemek için sadeleşmiş versiyonunu kullanabilirsiniz. Android için ve iOs işletim sistemi için uygundur.

YouTube Reklam Engelleme: İstenmeyen YouTube Reklamlarını Nasıl Engelleyebilirsiniz?
The app was not found in the store. :-(
‎Vanced Tube Music Streamer
‎Vanced Tube Music Streamer

Youtube Reklam Engelleme Mobil AdBlock

Mobil Youtube reklam engelleme iOs ve Google Play üzerinde en çok tercih edilen bir reklam engelleyici uygulama AdBlock olmaktadır. Ortaya çıkışın ilk anından itibaren sayısız kişi tarafından kullanılmaktadır. Ülkemizde de en yaygın uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Youtube reklam engelleme Samsung telefon kullanıcıları içinde tamamen uygundur. Ücretsiz kullanım imkânı mevcuttur.

AdBlock, Youtube reklam engelleme mobil uygulama indirme noktalarından temin edilebilir. Her ne kadar birincil hedef video sitesi olsa da durum bununla sınırlı kalmaz. Tüm internet siteleri üzerinde uygulama aktif kılınır. Yalnız kişileri bir konuda uyarmak gerekir. Reklam engelleme uygulaması arka planda sürekli olarak açık bırakılırsa bataryada ciddi enerji kaybına yol açacaktır. Şarjınızı doğru kullanmak istiyorsanız sadece uygulama içerisinde aktif kılmalısınız.

Adblock Browser: seri, güvenli
Adblock Browser: seri, güvenli
‎AdBlock
‎AdBlock
Developer: FutureMind
Price: ₺59,99

Youtube Reklam Engelleyici Chrome Yöntemleri Nelerdir?

Youtube reklam engelleyici mobil uygulamalar kadar Youtube reklam engelleyici Chrome yöntemleri merak edilmektedir. Öncelikle tarayıcı üzerinden giriş yaparken ayarlar kısmından vs bir düzenleme yapılması mümkün değildir. Burada etkili olacak unsur ekstra bir program ya da eklenti edinmektir. Programlar ile ekstra bilgisayarınızda yük yapmanıza gerek yoktur. Peki Google Chrome reklam engelleme nasıl yapılır?

Youtube reklam engelleme mobil konu başlığında sizlere önerdiğimiz tüm uygulamalar Google eklenti sayfasında mevcuttur. Yapmanız gereken tek unsur, uygulamanın adını yazıp eklenti olarak aratmanızdır. Çıkan sayfada uygulamayı bulun. Uygulamayı indirin, bir dakika içinde inecektir. Sağ üst tarafta çıkan kısımdan eklentiyi aktif hale getirdiğiniz anda tüm sitelerde engelleme oluşturulacaktır.

YouTube’da istenmeyen reklamları engellemek için farklı yöntemler bulunmaktadır. YouTube Premium aboneliği, tarayıcı uzantıları, mobil uygulamalar ve reklam engelleme programları gibi seçenekleri kullanarak reklamlardan arınmış bir video izleme deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca, YouTube’un kişiselleştirilmiş ayarlarını kullanmak ve sponsorlu içerikleri fark etmek de önemlidir. Reklam engelleme yöntemlerini takip ederek, daha keyifli bir YouTube deneyimiyaşayabilirsiniz. Bu yöntemlerden herhangi birini veya birkaçını kullanarak istenmeyen YouTube reklamlarını engelleyebilir ve daha kesintisiz bir video izleme deneyimi elde edebilirsiniz. Unutmayın, reklamların engellenmesiyle ilgili yöntemleri kullanırken YouTube’un politikalarına uygun hareket etmeyi ve içerik üreticilerin adil gelir elde etmesini sağlamayı ihmal etmemeniz önemlidir.

YouTube Reklam Engelleme Yöntemleriyle Rahatlayın ve Keyfini Çıkarın

Sonuç olarak, YouTube’da reklamların engellenmesi isteyen birçok kullanıcı bulunmaktadır. Bu yazıda, YouTube reklamlarını engellemek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemleri inceledik. YouTube Premium aboneliği, tarayıcı uzantıları, mobil uygulamalar ve reklam engelleme programları gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Ancak, reklam engelleme yöntemlerini kullanırken YouTube’un politikalarını dikkate almalı ve içerik üreticilerin emeklerini takdir etmelisiniz. Reklamsız bir YouTube deneyimiyle videoların keyfini çıkarın ve rahatlayın.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu