EğitimHaberlerListeler

Yoksa Geleceği Görmek Mümkün mü?

Evlenmeden Önce

Mükemmel giden bir ilşkimiz var. Ama onun evlenmek bizim için doğru olur mu? İyi bir baba ya da anne olabilecek mi? Aynı eve girdiğimizde ya her şey değişirse? Yıllarımızı boşa harcamadan bize bunu da bir gösteren olsa keşke.

İşe Başlamadan Önce

Çok istediğimiz tarzda bir iş. Ama ne yaşayacağımızı, nasıl insanlarla tanışacağımızı hiç bilmiyoruz.  Belki patronumuzla hiç anlaşamayacağız. Belki kabul edip gidiyoruz ama mutsuz da olabiliriz? Başımıza gelecekleri yine keşke öncesinde kısaca görebilseydik.

Farklı Bir Şehire Taşınırken

Radikal bir karar aldık ve bütün evimizi ocağımızı taşıyoruz hem de başka bir şehire. Çok zor bir karar verdik ama tam da veremedik gibi. Çünkü yaşadığımız alanı komple değiştirmek büyük risk. Bu büyük riske girmeye değere mi? Evet bildiniz! Bize yine bir önizleme lazım.

Meslek Seçimimizde

Hayatımızı derinden etkileyecek yegane konu. Çoğu insan yanlış mesleği seçtiği için mutsuz oluyor. “Psikoloji mi okusam yoksa hukuk mu?” bir  türlü karar veremedeniz. Üniversitede dersler nasıl geçer bilmiyorsunuz. Peki işte bunun bir önizlemesi var desem? İbn Haldun Üniversitesi “Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi” adında bir kaç gün sürecek bir etkinlik düzenliyor. Burda seçtiğiniz dersin atölyesine girerek bölümün derslerinde neler yapabileceğinizi görebilir ve kararınızı verebilirsiniz. Örneğin  hukuk atölyesinde bir dava çözüp, psikoloji atölyesinde terapiye girme şansınız var. 

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu