Faydalı BilgilerListeler

Yeşil Çayın Zihin Açmaya Etkileri

Yeşil Çay Zihin Açıyor

Yeşil Çay Zihin Açıyor

Zihin açısı çaylar genellikle çalışanlar ve öğrenciler tarafından sıklıkla sorulan; odaklanmayı, hafızayı, aktifliği sağlamakta destekçi olan çaylardır. Bu amaçla içilebilecek bitkisel çaylar listesi uzun olmasına rağmen listenin en başında yeşil çay gelmektedir. Yeşil çay ile birlikte zihin açmak için tüketebileceğiniz diğer çaylar ise özellikle biberiye, gingko biloba ve ginsengdir. Yeşil çay uyarıcı özellikte bir bitkisel çaydır, kafein içerir ve insanların çalıştıkları konu üzerinde daha uzun süre odaklanmalarına yüksek derecede katkısı bulunmaktadır. Yeşil çayın özellikle son yıllarda yapılan araştırma sonuçlarına göre daha çok kanser önleyici ve kilo verdirici niteliği ön plana çıkartılsa da zihinsel fonksiyonları da oldukça aktifleştirici özelliklere sahip bir çay olduğunu söyleyebiliriz.

Yeşil Çay Bunamaya Karşı Çok Etkilidir

Zihin açıcı bitkiler genel itibariyle hafıza ve konsantrasyon için çok etkili bitkilerdir. Yeşil çayın düzenli tüketim ile beraber bunamayı ciddi şekilde yavaşlata bildiği belirtilmektedir. Yeşil çay hafızayı güçlendirdiği gibi aynı zamanda daha kolay ve hızlı karar alabilme, hızlı çalışabilme ve anlayabilme, bir konuya uzun süre odaklanmayı sağlayabilme gibi faydalara da sahiptir. Yapılan araştırmalar sonucunda yeşil çayın insan beynindeki bir bölümün başka bir bölüme etki edebilme yeteneğini geliştirmekte pozitif bir rolü olduğu ortaya çıkmıştır. Frontal ve parietal beyin bölgeleri arasında yeşil çay sayesinde daha etkili bir bağlantı kurulabilmektedir. Yeşil çay içirilerek hafıza testine giren insanlarla, yeşil çay içmeden hafıza testine giren insanlar arasında da yeşil çay içen grubun lehine sonuçlar bulunmaktadır.

Zihin Açan Bitkiler Sayesinde Beyin Aktifliği Arttırılabiliyor

Zihin açıcı bitki isimleri için örnek verirsek başta yeşil çay olmak üzere, gingko biloba, biberiye, ginseng, ada çayı ( özellikle sakinleştirici ve stres atıcı bir özelliği vardır), Gotu Cola Çayı en önemli ve etkili olanlarıdır. Bu bitki çayları genel itibariyle kan dolaşımını hızlandırmaya ve vücuttaki zararlı toksinleri atmaya yardımcı olurlar. Beyin gücü için iyi gelecek olan mineral ve vitaminleri barındıran bu faydalı çayları uzmanlar tavsiye etmektedirler. Bitki çayları her ne kadar faydalı olarak bilinseler de çeşitli durumlarda yan etkilere sahip olabilirler; bu nedenle özellikle bazı özel durumlara ya da rahatsızlıklara sahip olan kişiler için kullanmadan önce bir doktora danışmak önemlidir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu