Faydalı BilgilerListeler

Yeşil Çayın Üşütmeye Faydaları

Özellikle mevsimsel geçişlerde bünyemiz hava koşullarına uyum sağlayamaz ve bağışıklık sistemimiz zayıflar bu da mide üşütmesine kadar bir sürü rahatsızlığı beraberinde getirir. Mide üşütmesi bitkisel tedavi ile sorun ortadan kalkabilir. Ani ısı değişimleriyle meydana gelen Mide rahatsızlığı günümüzde çok yaygın, ayrıca aç karnına tükettiğimiz soğuk içeceklerde üşütmeye sebebiyet verebilir. Peki bunun için hangi bitkisel çaylar kullanılmalı; yeşil çay, mercan kökü kürü, toz karabiber kürü, nane limon, bitkisel karışımlar (Eğir otu, ezilmiş ardıç meyveleri, oğulotu ve nane eşit şekilde harmanlanarak), zencefil, adaçayı, yıldız çiçekleri, havlıcan gibi bitkiler mide üşütmelerine iyi gelen ürünler arasındadır. Ancak başka mide sorunlarınız var ise lütfen önce doktorunuza danışınız ve onun direktiflerini uygulamaya özen gösteriniz.

Üşüttüğünüz Zaman Yapmanız Gerekenler

Bağışıklık sisteminizin zayıf olması, çevresel koşullar gibi birçok etmenler mevsim süreçlerinde üşütmenize sebep olur. “Üşütmeye Ne İyi Gelir?” gibi araştırmalar ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Buna bağlı olarak nezleye yâda soğuk algınlığına iyi gelen ya da hafiflemesini sağlayan ilaç dışında doğal çarelerde mevcut bunlardan birkaçını sayacak olursak;

İlgili Makaleler

Sarımsak bunların başında gelmekte içerdiği doğal antibiyotik maddelerden dolayı semptomların iyileşmesine yardımcı olur. Aynı zaman da bal boğaz yumuşamasına iyi gelirken hastalık süresinin de kısalmasına yardımcı olur. Zencefilde çok iyi bir balgam söktürücüdür ve iltihap iyileştirici özelliği mevcuttur. Annelerimizin elleriyle hazırladığı tavuk suyu çorbaları da yabana atmamak gerekir, bunun yanında kırmızı soğanda çok iyi bir doğal antibiyotiktir. Bunların yanında tarçın, ekinezyağ, süt gibi besinleri de tüketmeye özen gösterin. En önemlisi ise C vitamini tüketmeyi ihmal etmeyin.

Üşütmeye Faydalı İçecekler

Kışa girmeden önce C vitamini takviyenizi iyi yapmanız gerek. Yeşil çayın üşütmeye faydaları oldukça fazladır. Yeşil çayda yüksek oranda C vitamini içerdiği için gribi ve stresi önleyici etkisi mevcuttur.  Bu sebeple bakteriyel ve viral hastalıklara karşı direncinizi arttırır, zindelik verir, kemikteki mineral yoğunluğunu arttırır, vücudu dış bakteriyel etmenlerden korur, boğazda ferahlama hissi verir ve yorgunluğu giderici etkisi vardır. Hastalık yâda normal nedenlerden kaynaklanan ağız kokularını giderme de etkilidir.

Bunlar gribal enfeksiyonlarda görülen semptomları azaltıcı ve iyileştirici etkisi vardır ancak bir haftadan uzun süren hastalıklarınız için doktora başvurmayı ihmal etmeyin.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu