Faydalı BilgilerListeler

Yeşil Çayın Göz Sağlığına Etkileri

Yeşil Çay Çeşitli Sağlık Sorunlarından Korunmanız Sağlıyor

Yeşil Çay Çeşitli Sağlık Sorunlarından Korunmanız Sağlıyor

Yeşil çay içeriğindeki antioksidan ve hücre yenilenmesini uyaran E vitamini sayesinde pek çok sağlık problemlerine karşı vücudumuzu korumaya almaktadır. Zindelik kazanmak, metabolizma hızının arttırılması, vücuttaki toksinlerin uzaklaştırılması, hücre yenilenmesinin hızlandırılması, bağışıklık sisteminin yapısının arttırılması gibi pek çok konuda yeşil çay kullanımından faydalanılabilmektedir. Uzmanlar günde 2 fincan yeşil çay içilmesinin önermektedir. Yararları saymakla bitmeyen yeşil çay içilmeden kompres yapılarak da çeşitli sağlık sorunlarının giderilmesinde kullanılabilmektedir.

Birçok faydalı yönüyle öne çıkan yeşil çay göze faydaları ile de kullanılıyor. Göz rahatsızlığı nedeniyle genellikle evde siyah çay kompresi yapılır. Ancak yeşil çay içerik bakımından siyah çaya oranla daha etkili bir özelliğe sahiptir.

Yeşil Çay Hangi Göz Hastalıklarına İyi Gelir?

Yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan katarakt ve sarı leke gibi gözün saydam tabakasının aşınmasına bağlı ortaya çıkan hastalıklarının engellenmesi amacıyla günlük olarak yeşil çay tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Aynı zamanda göz altı morlukları ve gözde meydana gelen şişliklerin giderilmesi için de yeşil çayın oldukça etkili olmaktadır.

Yeşil Çaylı Göz Kompresinin Kullanımı

Yeşil çay göze nasıl uygulanır? Yaprak şeklinde olan yeşil çayı veya iki adet yeşil çay poşeti 1 fincan ılık su ilave edilip 3 – 5 dk kadar bekletilir. Eğer yaprak yeşil çay ile demleme işlemi yapacaksanız yapraklarının üzerinden almanız gerekir. Ardından fincandaki yeşil çay özlü suya yuvarlak ped pamuklar batırılıp sıkılarak her iki göze uygulanır. Sallama poşet kullanılacak ise fincanın içinden poşetler çıkarılır ve hafifçe sıkılarak gözün problemli bölümlerinin üzerine konularak 15 – 20 dk kadar bekletilir. Günlük kullanılması ile zamanla göz çevresinde yer alan bütün sorunlarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Yeşil çay göz kompresi sayesinde uzun uğraşlar sonucu giderilmesini başaramadığınız göz altı torbaları veya morluklardan kurtulabilmeniz mümkündür.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu