Faydalı BilgilerListeler

Yeşil Çay Kas Yorgunluğunun Çaresi!


      Yorgunluğa iyi gelen bitkiler arasında başı çekenlerden biri olan yeşil çayın faydaları birçok açıdan kanıtlanmış durumdadır. Yeşil Çay siyah çayın fermente edilmemiş halidir ve bol miktarda kafein içerir. Yeşil çayın siyah çaya göre daha faydalı olduğu söylenir ve bunun nedeni ise yeşil çayın yapraklarının çok daha az işlenmiş olmasıdır. Bu nedenle oldukça sağlıklı bir çaydır. Çok fazla tüketilmemesine ya da hamilelik, ilaç kullanımı gibi bazı özel durumlarda doktora danışılmasında fayda vardır. Özellikle kış döneminden bahar ve yaz dönemine geçerken vücudumuz yeni şartlara uyum sağlamakta güçlük çekebilir; bu periyotta birçok kişide kas, eklem ağrıları, halsizlik, yorgunluk gibi sorunlar ortaya çıkar.

Yeşil Çay ile Daha Enerjik Olmak Mümkün

Yorgunluğa iyi gelen çaylar için verilebilecek en iyi örneklerden biri olan yeşil çay, günde iki kupa içildiğinde kişiye oldukça olumlu etkiler sağlıyor. Metabolizmanın hızlanmasının yanında bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de önemli rolü olan yeşil çay başlı başına bu özellikleri nedeniyle bile yorgunluğun baş düşmanlarından biri olarak gösteriliyor. Yeşil Çayın içinde hem bir miktar kafein hem de L-teanin bulunuyor bu da aslında kahve kadar uyarıcı olmasa da enerji seviyesinin daha uzun bir süre aynı şekilde kalmasını sağlıyor. Yeşil çayın en çok bilinen etkilerinden biri ise yağ yakıcı olması; bu da dolaylı olarak kas gelişimine olumlu katkı sağlayabilir.

Yeşil Çay ile Daha Güçlü Kaslar

Yeşil çay kas geliştirme; Düzenli spor yapanların sıklıkla duyduğu bir cümle de; yağ yakıcı kas yapıcı olan beslenmeler ve egzersiz programlarının önemidir. Antioksidan içermesi ve idrar söktürme özellikleri ile zor eriyen karın yağlarının yok edilmesinde olumlu bir etkisi olan yeşil çay; bu gibi programlarda sıklıkla verilmektedir. Kan dolaşımını hızlandırması ile de kas gelişimine faydası bulunan yeşil çay, genellikle supplementer ürünlerin içinde de bulunmaktadır.  Ölçülü olarak alındığında kişiye oldukça enerji veren ve bilişsel fonksiyonlarının da artmasını sağlayan yeşil çay, en sağlıklı bitkisel çaylar arasındaki yerini almıştır. Kalitesi yüksek yeşil çay kullanımı tavsiye edilirken, daha düşük kalitedeki yeşil çayın bile faydasını görmek mümkün!

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu