Faydalı BilgilerListeler

Yeşil Çay Hapları Hakkında Detaylı Bilgiler

Menşei

Menşei

Siyah çay gibi, yeşil çay da Camellia sinesis bitkisinden gelir. Çiftçiler, çayların her bir büyüklüğü için yaprakları farklı şekilde işlerler. MedlinePlus’a göre, yeşil çay yaprakları, antioksidan özelliğini bozmadan işleme ve fermantasyona tabi tutuyor. Yeşil çay hapları, ayrıca takviyeleri veya özleri olarak da bilinir ve kurutulmuş yaprağı içerir. Özellikle zihinsel uyanıklığı artırmak için ürünü kullanmak isteyenler, yeşil çay haplarının kafeinsiz sürümlerini tercih edebilir. Doktorunuza kafeinli veya kafeinsiz yeşil çay takviyelerinin önerilen dozlarını danışın.

Teori

Yeşil çay yaprakları, antioksidan özelliklere sahip polifenoller olarak adlandırılan bileşikleri içerir. Çay, antioksidan vitamin içeren meyve ve sebzelerde olduğu gibi, Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi’ne göre, hastalık riskini düşürme ve yaşlanmayla mücadele etme potansiyeli açısından giderek popüler halde geliyor. UMMC, yeşil çayın C vitamininden bile daha güçlü antioksidan özelliklere sahip olduğu görüşünde.

Tıbbi kullanımlar

UMMC’ye göre, yeşil çay özütü, bitki kanseri riskini düşürme yeteneğini araştıran çalışmalarda iyi performans gösterdi. UMMC, mevcut kanser hücrelerini öldürerek hastalık da içerebilir. Yeşil çayın savaşmasına yardımcı olabilecek kanserler arasında meme kanseri, mesane kanseri, özofagus kanseri, akciğer kanseri, cilt kanseri ve prostat kanseri yer alır. Diğer antioksidanlar gibi, yeşil çay da kolestrolü düşürerek kalp rahatsızlığı riskini düşürüyor gibi görünüyor. Sonunda, ekstraktın anti-inflamatuar özellikleri, onu aşırı duyarlı bağırsak hastalığı ve artrit için yararlı bir alternatif tıbba dönüştürür.

Diğer Kullanım Alanları

Yeşil çay, UMMC’ye göre hem kozmetik hem de sağlık sorunları olan mücadele koşullarına yardımcı olabilir. Medikal web sitesi, yeşil çay ekstraktı ile vücudun metabolizmasını ve yağ yakma yeteneklerini arttıran umut verici kilo kaybı araştırmalarına işaret ediyor. Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Ulusal Merkezi, çevresel toksinlerden hücreleri koruyan özütün antioksidan özelliklerinin cildin güneşten korunması için bir potansiyel içerdiğini belirtti. Yeşil çaydaki kafein, bazı kişilerin uyanık olmalarına da yardımcı oluyor.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu