ListelerTasarımlar ve Sanat

Yer Çekimini Yalanlamak İçin Tasarlanmış 20 Heykel

Sıradan eserler görmekten bıktıysanız dünyanın çeşitli yerlerinde yapılmış olan ve hepsinin ortak noktası yer çekimine tamamen meydan okuyor gibi gözüken eslere bir göz atalım istedik. Sanatçıların yaptıkları bu heykellerde muhteşem bir dengenin söz konusu olduğunu söylememiz gerekir. 

Yapılan ince hesaplar neticesinde ortaya çıkan çalışmaları görenlerin bir çoğu gözlerine inanamadıkları gibi heykelin düşme veya yıkılma tehlikesine karşın yakınına bile gitmeye çekinmektedirler. Şahsen bende bu fotoğrafları ilk gördüğümde bir kaç tanesine dakikalarca baktım ve nasıl yapıldığını çözemediğim eserleri gördüm. 

Bir birine bağlı olan çalışmalarda yapılan denge çalışmasını anlayabiliriz fakat bazıları ise üst üste durmasına rağmen bir birinden bağımsız ve arada boşluk bulunuyor, illa bilimsel ve fiziksel bir açıklaması vardır ama adeta bir illüzyon gibi olan harika tasarımlı 20 heykeli görmenizi tavsiye ediyorum. Umarım sizinde hoşunuza gider.

Beğendiğiniz fotoğrafları ve içerikleri sosyal medyada paylaşarak hem çevrenizdekilerin de görmesini sağlarsınız hemde bizlere katlıda bulunabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu