Haberler

Yeni Zelanda’da Müslümanlara Yönelik Terör Saldırısı!


Yeni Zelanda’da Camilere yönelik yapılan acımasız saldırı saldırgan terörist tarafından sosyal medyada canlı olarak yayınlanmış. 

Cuma namazı sırasında düzenlenen saldırıda cami içerisine elini kolunu sallayarak giren piskopat teröristin çok rahat tavırlarla müslümanlar üzerine ateş açtığı, hatta şarjörünü yenilemek için aracına gidip tekrar camiiye girip kalan yaralıların üstüne tekrar ateş açıldığı görülüyor. 

Bölgede okullar tatil edildi, halkın camilerden uzak durması istendi. Polis teşkilatı Camilere kapılarını kapatma talimatı vermiş. Her Caminin önüne güvenlik güçleri tarafından önlem alınarak insanların ibadetlerini yapmaları sağlanmasının daha faydalı bir çözüm olacağı düşündürüyor. 

İlgili Makaleler

Saldırıya ilişkin yapılan açıklamara göre ise üçü erkek biri kadın 4 kişi gözaltına alındı. Başbakan Jacinda Ardern ‘Bugün ülkemizin en karanlık günlerinden biri’ şeklinde açıklama yaptı. 

Türkiye Cephesinden ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “İki vatandaşımızın yaralandığını öğrendik. Mustafa Boztaş ve Zekeriya Tuya. Hayati tehlikeleri yok” açıklamasında bulundu. 

Yeni Zelanda polisi tarafından yapılan açıklamaya göre toplam 2 camiye düzenlenen saldırılarda 49 kişinin öldüğü ve 48 kişininde hastanelerde tedavi altında olduğunu bilgisi verildi. 

Yeni Zelanda polisi, saldırının gerçekleştiği ChristChurch’ün yakınlarındaki Dunedin kentinde bazı evlerin tahliye edildiğini açıkladı.


Piskopat saldırganın insanların üzerine rastgele ateş açtığı saldırıda Cuma namazı için toplanmış 200 kadar müslüman olduğu söyleniyor. Ayrıca Cani Saldırgan tarafından canlı yayınlanan saldırı anının görüntülerine göre, birçok yaş grubundan müslümanlar saldırıya maruz kaldı, çocuklar gençler ve yaşlılar.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu