HaberlerOtomotiv

Yeni Seat Leon Nasıl Görünecek? Görseller paylaşıldı

2020 model yeni Seat Leon iki hafta sonra resmi olarak tanıtılacak, çok merak edilen yeni Leon ile ilgili resmi görseller paylaşıldı. 28 Ocak’ta tanıtılacak Leon’a ait görseller yazımızda.

Dördüncü nesil Leon olacak olan 2020 model Seat Leon tanıtımı iki hafta sonra gerçekleştirilecek, şimdiye kadar bir çok dedikodu çıkmasına rağmen herhangi bir resmi paylaşım yapılmamıştı.  Bugün resmi olarak 2020 Seat Leon FR ile ilgili bazı görseller paylaşıldı. Paylaşılan fotoğraflara baktığımızda bir önceki modeline göre bayağı değiştiği görülen Leon’un en belirgin yeniliği ise arka kısmında boydan boya yapılmış LED stoplar. Bununla birlikte Seat logosunun altında yer alan Leon yazısı ise font olarak değiştirilmiş.

Seat Leon FR Led far

Seat resmi hesabından bugün paylaşılan fotoğraflarda çok fazla detay yer almazken, full LED farlara dikkat çekilmek istenmiş, aynı zamanda arabanın ambiyans aydınlatması ve hayalet gösterge panelini görmekteyiz. Vites topuzu ise daha önce yeni Golf’te de karşımıza çıkan minik tasarımlı ve daha kullanışlı bir hal aldığını söylemek mümkün. Ön kısmında ortada konumlandırılan ve OTA desteğine sahip geniş ekranı da fotoğraflarda görebiliyoruz.

Üç kapılı spor modelinin yer almayacağı versiyonlar arasında 5 kapılı hatchback ve station wagon modelleri piyasaya sunulacak. Motor seçeneklerinde 1.0 ve 1.5 benzinli modellerin yanında 1.6 litre dizel seçeneği de yer alacak. Seat Leon Cupra ise 1.4 litre turbo destekli benzinli motoru ve bir adet elektrik motorundan destek alarak 245 beygir güç üretecek.  İlerleyen dönemde ise 300 beygir gücünde özel bir versiyonu daha piyasaya sürülecek.

2020 Seat Leon 28 Ocak 2020 tarihinde tanıtılacak ve fiyatı da o zaman belli olacak.

Seat Leon FR arka stop Led far

Seat Leon FR iç tasarım

Seat Leon FR arka tasarım

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu