Faydalı BilgilerListeler

Yaz tatili hazırlığı için 6 öneri

Yaz tatili hayalleri kurmaya başladığınız o dönem geldi. Güneş, kum, deniz, eğlence sizi bekliyor. Peki bu tatilin çok fazla bavulla ya da ihtiyaç anında bulamadığınız eksik kıyafet veya eşyalarla zehir olmasını istemiyorsanız nasıl hazırlanmalısınız?

Seçeceğiniz kıyafetler tatiliniz için önemli, öte yandan bagajınızın ağırlığına da dikkat etmeniz gerek. Özellikle mavi tur ve benzeri bir seyahate çıkacaksanız kimse yatta çok fazla bavul istemez. Sizler için yaz tatili hazırlığınızda işe yarayabilecek önerileri biraraya getirdik.

yaz tatili için bavul hazırlama

1. Ne kadar küçük, o kadar iyi…

Bavulunuzun mümkün olduğunca hafif olması tatilde size hareket kabiliyeti ve konfor sağlayacaktır. Eğer yanınızda götüreceklerinizi iyi planlarsanız küçücük bir bavulla hiç sıkıntı yaşamadan, ihtiyaç duyduğunuz herşeye erişerek tatilinizi geçirebilirsiniz.

2. Renklerinizi seçin

Bavulunuzu hazırlamak bir bakıma mini bir gardrop oluşturmak gibidir. Doğru renkleri seçerseniz az kıyafetle çeşitli kombinasyonlar yapabilirsiniz. Bu zor gibi görünüyor ancak mümkün. Siyah ve beyaz temel kıyafetler ve bunlara uygun maviler, bir miktar da desenliler size en iyi kombinasyonları yapma imkanı sağlar.

3. Gideceğiniz yeri iyi tanıyın

Biraz araştırma yapın ve tatil yapacağınız destinasyonun kültürel yapısını öğrenin. Bazı yerlerde açık giyinmeniz sorun olmazken, bazı yerlerde biraz daha mutevazı giyinmeniz gerekebilir. Bazen seyahat ettiğiniz yerdeki tarihi bir dini yapıyı ya da benzeri bir yeri ziyaret etmeniz gerekebilir, buralarda da uygun giyinmeniz iyi olacaktır. Fular, uzun kollu keten gömlek ya da maksi etek gibi bazı parçaları da bavulunuza koyarak gerekli durumlarda kullanabilirsiniz.

4. Esneklik önemlidir

Yanınızda götüreceğiniz kıyafetlerin farklı şekillerde ullanmaya ve her duruma uygun olmasına dikkat edin. Bunun için elbise gibi tek parça kıyafetlerden daha çok tişört, gömlek, pantolon gibi ayrı kıyafetler alın. Böylece daha fazla kombinasyon yapabilir, örneğin aynı gömleği şortla eşleştirip günlük amaçla, pantolon ve iyi bir ayakkabı ile birleştirip akşam resmi bir yemekte kullanabilirsiniz. Eğer resmi kıyafete ihtiyacınız varsa ipek bir elbise ya da erkekler için basit, siyah bir takım elbise götürmeniz yeterli olacaktır. Doğal kumaşlar tercih edin, böylece fazla terlemezsiniz.

5. İklime uygun seçimler yapın

Eğer nemli bir yere gidiyorsanız, doğal ve nefes alabilir kumaşlar seçin. Bu kumaşlar rüzgarı geçirir, teri kurutur ve rahat hissettirir. Pamuklular, ipek ve keten yaz aylarına en uygun doğal kumaşlardır. Ayrıca sıcak havalarda fazla makyaj yapmamaya dikkat edin. Yanınıza en temel bir ya da iki parça makyaj malzemesi almanız, taşıyacağınız cilt, saç ya da tırnak bakım ürünlerini de bol bol terleyeceğiniz sıcak günlere uygun seçmeniz ve ağırlık yapmaması açısından sadece en önemlilerini almanız tavsiye edilir.

6. Aksesuarlarınızı seçin

Her kıyafetinize uyabilecek bir ya da iki renk seçin ve aksesuarlarda buna sadık kalın. Siyah ve ten rengi aksesuarlar her tür kıyafete kolayca uyum sağlayabilir. Yanınıza bir büyük, bir de küçük çanta alın, bunlarla uyumlu iki çift ayakkabı ya da sandalet seçin.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu