Faydalı BilgilerListeler

Yavru Kedinizle Egzersiz ve Oyun

 1  Kedinizi sabah uyandırın. Aç olmadığı sürece kediniz uyumaya devam edecektir. Kedinizi uyandırmak ve hareketlendirmek için yüzünün önünde bir oyuncak sallayın.

2  Kediniz ve maması arasına mesafe koyun. Kedinizin uyuduğu yerden uzak bir odaya koyun. Yürüyüş onun için iyi bir egzersiz olacaktır ve aynı zamanda biraz daha akivite için onu teşfik etmek isterseniz oyuncaklarıda uzağa kaldırabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

3 Kedinizi oyun moduna getirmek için şımartın. Oyun havasında değilse onu tarayarak ruhunu neşelendirin. 

4  Kedinizle daha önce oynadığınız en sevdiği oyunları birkere daha deneyin

5 Kedinizi tek başına da oynaması için teşfik etmek adına güvenki oyuncakları dışarıda bırakın. Eğer günün büyük kısmını dışarıda geçiriyorsanız, bu çok önemli. 

                                                            Numara Öğretme     

  Numara yapması için kedinizi eğitebilirsiniz. En iyi sonuçları da kedinizi bir parça yaş veya ödül mamasıyla ödüllendirdiğiniz zaman alırsınız. Her defasında yalnızca bir komut verin ve sabırlı olun. 

 1 

Pati ver

Kediniz önünüzde otururken patisine dokunun ve ‘ver’ deyin. Kediniz tepki verdiği ve patisini havaya kaldırdığı anda patisini tutun. Ödül mamayla birlikte sözlü olarak da kedinizi mükafatlandırın. Komutu her seferinde ayın şekilde uygulamaya dikkat edin. 

2

El Salla    

Kedinizin hemen burnunu önünde ama ulaşamayacağı bir şekilde ödül maması tutun ve elinizle ileri geri sallayın, bu sallama işlemi sırasında ‘el salla’ demeyi unutmayın. Kediniz yemeğe ulaşmaya çalıştığı anda sanki el sallıyormuş gibi görünecektir. Bu davranışından tatmin olduğunuzda onu okşayın ve ödülünü verin.

3

Ayağa Kalk   

Kedinizi tabureye veya başka bir yüksek alana oturur pozisyonda yerleştirin. Kedinizin başının üstünde bir ödül maması tutun ve ona ‘ayağa kalkmasını’ söyleyin. Kediniz ayağa kalktığında ya da elinizi tutmaya çalıştığında sakın onu ödüllendirmeyin. Kediniz bu hareketi başardığı anda onu hemen ödüllendirin ve aynı komutu birkaç defa tekrarlayın

4

Gel    

‘Gel’ diyerek kedinizin adını söyleyin. Eğer gerekirse dikkatini çekmek için mama kabının üzerine vurun. Kediniz geldiğinde onu okşayın ve ödülünü verin. Bu mama saati geldiğinde denenebilecek iyi bir numaradır. Aynı zamanda elbette kediniz de gel emriyle mamayı ilişkilendirecektir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu