Sağlık

Yaşlanmayan Cilt İçin Altın Öğütler

1. Kesinlikle Güneşten korunun.
Yaz aylarında öğlen vakti yapılan güneş banyolarından kesinlikle kaçınılmalı. Güneş cildin yaşlanmasının deforme olmasının en önemli nedeni.kırışıklıkların oluşmasını hızlandırır. Güneş altında durmak zorunluluk ise yüksek faktörlü (SPF-50+) güneş koruyucu kremler kullanılmalı.

Yaz aylarında güneşin tepede olduğu saatlerde dışarıda isek gölge yerleri tercih etmeli, geniş kenarlı şapka hatta şemsiye ile dolaşmalıyız. Gözler içinse güneş gözlüğü kullanabiliriz. Evet yaşlanma ve güneş hakkında konuşacaksak güneşin etkisi bu kadar ciddi.

2. Su genç kalmamızda en etkili kozmetiktir
“Sağlık suda gizlidir” denmiş bir atasözünde. Yaşlanmanın en göze çarpan belirtisi az su tüketimine bağlı elastikiyet kaybıdır. Yaz aylarında biliyorsunuz ki daha hızlı su kaybediyoruz. Aynı oranda su miktarının geri kazanılması için bol su içmeli ve susuz kalmamalıyız..
Mesela ortalama 8 bardak su tüketmemiz genç kalmamızda bize yardımcı olacaktır.

3. Düzenli ve dengeli beslenin
Diri bir cilt için dengeli beslenmek gerekir. Beslenme tarzı kişiden kişiye değişebilir. Kendi beslenme düzeniniz için diyetisyenlerden yaralanabilirsiniz.

4. Sigara içmeyin
Sigara içmeyenlerin cildi daha pürüzsüz ve sağlıklıdır. Sigara vücudun savunmasını zayıflatarak zarar görme riskini artırır.

5. Spor yapın
Spor vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasında etkilidir. Kas ve iskelet sisteminin yer çekimi karşısında dirençli kalmasını sağlayarak sarkmaları önler.

Uzun yolculuklarda cam kenarı iyi bir fikir olmayabilir.
Uzun yıllar araba kullanan kişilerde yüzün güneş gören tarafının diğer yanına oranla ne kadar yaşlandığının en belirgin örneği

Kolay yaşlanmayanların neden sorusuna verdiği cevaplar..
Organik gıdaları tercih ediyorum. Vitamin ve mineralleri doğal yollardan alıyorum. İyi ve huzurlu uyuyorum. Mümkün olduğu kadar her yere yürüyerek gidiyorum. Hafta sonları temiz havada geziyorum. Stresle baş edebiliyorum, içsel huzurum var. Bol bol su tüketiyorum. Egzersiz yapıyorum.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu