HaberlerYaşamYaşam - insan

Yasa dışı organ nakli yapmak üzere olan Doktor tutuklandı


Esenyurt’ta özel bir hastanede sahte evrak düzenleyerek yasadışı organ naklini organize ettiği ileri sürülen çocuk doktoru Doçent Doktor Hayri Gözlükgiller ve nakil için böbreğini vermeye hazırlanan Suriye uyruklu Ahmet Zına tutuklandı ve 2 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri titizlikle süreci takip etti. Sosyal medyada 10 bin dolara böbreğini satılığa çıkartan suriye uyruklu Ahmet Zina, Nimer Hayadri ile anlaştı. Nimer Haydari başka bir arkadaşının yardımı ile nakil için Türkiye’ye geldi. 

POLİS TÜM SÜRECİ ADIM ADIM İZLEDİ

İlgili Makaleler

Polis, zanlıların tüm hareketlerini adım adım izledi. Yapılan operasyonda, sahte belge ve pasaportlarla böbreğini vermeye hazırlanan Suriye uyruklu Ahmet Zına, organ alıcısı İsrail uyruklu Nimer Hayadrı, tercümanlık yapan Yusuf E. ve organ naklini organize ettiği ileri sürülen Doçent Doktor Hayri Gözlükgiller gözaltına alındı.

ÜNLÜ DOKTORLA 35 BİN DOLAR PARA KARŞILIĞI ANLAŞTIK

İsrail uyruklu Nimer Hayadrı polise verdiği ifadesinde, “Filistin uyruklu bir arkadaşı aracılığıyla Doçent Doktor Hayri Gözlükgiller ile bağlantı kurduklarını, nakil için 35 bin Dolar para karşılığında anlaştıklarını, Gözlükgiller’in kendilerini günü birlik kiralık bir eve yerleştirdiğini ve tahliller için de 7 bin 500 Euro para aldığını” söyledi.

İNSANİ OLARAK YARDIM ETTİ

Doçent Doktor Hayri Gözlükgiller’de “şahısları bir arkadaşı aracılığıyla tanıdığını, onlara insani olarak yardımda bulunduğunu, İsrail uyruklu Nimer Hayadrı’yı özel aracıyla havalimanından aldırmadığını, ancak toplantılar için kullanılan günübirlik eve yerleştirdiğini” söyledi.

ÜNLÜ DOKTOR TUTUKLANDI

Yapılan operasyonda gözaltına alınan tercüman Yusuf E. ifadesinin alımının ardından serbest bırakıldı, İsrail uyruklu Nimer Hayadrı sınır dışı edildi. Doçent Doktor Hayri Gözlükgiller ve Suriye uyruklu Ahmet Zına ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu