Egitim VideolariVideolar

Yarışmadaki İlginç Anlar! Sosyal Medyada Gündem Oldu

Fatih Medreseleri grubunun kanalı diyebileceğimiz FM TV’de yayımlanan bir yarışma programında sorulan basit soru karşısında alınan cevaplar, videoda ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Fatih Medreselerine yakınlığıyla bilinen FM TV (Fatih Medreseleri Televizyonu)’de yayınlanan bir yarışma programında yarışmacı çocuklara basit bir matematik problemi soruluyor. Bu sorunun ardından çocukların verdiği cevaplar ise ilgin görüntülere sebep oldu.

3 düzine ve 2 destenin toplamının kaç olduğu sorusuna yarışmacı çocuklardan hiç birisi doğru cevabı veremezken, yarışmayı sunan kişi onlara yardımcı olmak için 1 düzine kaç tane, 1 deste kaç tane gibi ipuçları veriyor ama buna rağmen ikinci hak verilen çocuklardan hiç birisi soruya doğru yanıt veremiyor.

Bu videonun internete düşmesinin ardından özellikle eğitim sisteminin içinde bulunduğu durum, çocukların neden bu basit soruyu bilemedikleri gibi yorumların yapıldığı video milyonlarka kere izlendi.

https://www.youtube.com/watch?v=0a0QkKd__iM

 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu