HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Yaptığı Selfie Paylaşımıyla Yeni Bir Akım Başlatan Adamın Çektiği Fotoğraflar

Instagram üzerinde kendi fotoğraflarını @pilotganso hesabıyla paylaşan pilot Daniel Centeno, kısa bir süre içerisinde yaklaşık 58 bin takipçiye ulaşarak fenomen olmayı başardı. Çektiği fotoğraflarda genelde uçak içerisinden bir görüntü veya gittiği ülkelerin güzelliklerini gösteren görüntüler yer alıyordu. Daha sonra bütün pilotların böyle fotoğraflar paylaştığını fark edince kendisi fotoğraflar üzerinde oynama yaparak sahte fotoğraflar oluşturdu ve bunları paylaşmaya başladı. Kısa sürede bu fotoğraflar sosyal medyanın en çok paylaşılan fotoğrafları olmaya başladı. Artık pilot dünyanın her yerinde tanınır bir hale gelmişti. Yalnız paylaşılan fotoğrafların sahte olduğunu anlamayan bazı kişiler ki bunlar büyük bir çoğunlukta pilotun uçak camından çıkarak yaptığı selfie fotoğrafını gerçek sandı. 

Pilottan şikayetçi olan kişiler bile olunca paylaştığı fotoğraflara “Photoshop modu AÇIK” ibaresi ekledi fakat yine bu fotoğrafların gerçek olduğunu düşünenlerin bir kısmın kendine inandırmayı başaramadı.  En son yayınladığı ve uçuş sefiesi dediği fotoğrafında bu ibare yer almayınca bir ulusal haber kaynağı bunu haber yapıyor.  Yolcuları bile ikiye bölerek sahte, gerçek tartışmalarının yaşanmasını sağlayan fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz. 

 Daniel Centeno instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler


pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu