Yaşam - insan

Yaparken Özgür Hissettiğimiz Şeyler

Bizi özgür hissettiren, yaparken keyif aldığımız, mutluluk duyduğumuz şeyler vardır hayatta. Gelin bunlara birlikte göz atalım.

Özgürlük kendini rahat hissetmek, kendine güven vermek, herşeyi başarabileceğine inanmaktır. Özgürlük hiç kimseden hiçbir şeyden çekinmeden harekeT edebilme yetisidir. Özgürlük mutluluk huzur demektir. Kendimizi ne yaparken rahat ve huzurlu hissediyorsak işte o zaman özgürüz demektir. Özgürlük bazen birinin kollarındaki huzur, bazen bir kitaptaki dalış, bazen bir müzikteki buluştur. İnsanın kendini keşfetmesidir bir nevi. Bizi na özgür hissettirir ne yaparken mutluyuzdur? Gelin beraber öğrenelim.

Yaparken Özgür Hissettiğimiz Şeyler - Müzik dinlemek

Müzik dinlerken özgürüzdür. Kendimizi ritmlere müziğe duygu akışına bırakırız. Kayboluruz şarkıların büyüsünde. Bir de duygularımıza hitap ediyorsa tam bir ilaç olur bizim için.

[irp]

Kitap okurken özgürüzdür. Kendimizi maceraların, heyecanların, aşkların, tutkuların, duygularımızın arasında kaybeder kendi içmizde bir yolculuğa çıkarız. Kitap bize özgürlüğün en güzel yolunu gösterir.

Film izlerken özgürüzdür. Filmler bizim iç dünyamızı ifade eden şeyler değil midir? Konusu ne olursa olsun bir filmde kendimize ait birşeyler bulabiliyorsak özgürüzdür.

Sevdiğimiz insanın yanında, onunla gezerken, gülerken, ona bakarken kendimizi iyi ve mutlu hissediyorsak en güzel özgürlük odur belki de.

Boş sokaklarda amansızca yürürken kendimizi bile o yollarda kaybederken özgürüzdür. Attığımız her adım bize ayrı bir tat verir.

Bir karar verirken eğer insanları değil kendimizi düşünerek karar veriyorsak özgür bir karar vermişiz demektir.

Yaparken Özgür Hissettiğimiz Şeyler - Dans etmek

Dans ederken kendimizi müziğin akışına bırakıp vücudumuzu en doğal haliyle salıvermek bir özgürlüktür. Her hareketimizde bunu hissederiz. Her ritimde her adım atışta daha özgürleşiriz. İyi ya da kötü dans etmenin önemi yoktur.

Kendimizi iyi hissettiğimiz bir yerde oturmak ve saatlerce kalkmamak bir özgürlüktür. O yerde kafamızdaki sorunlara kendimizce çözümler bulmaya çalışmak kendimizle başbaşa kalmak.

Sevdiğimiz herhangi bir işle uğraşmak ya da hayalini kurduğumuz birşeyi gerçekleştirmek, buna inanmak, inandığımız şey için mücadele etmek bir özgürlüktür.                                                      

Gökyüzünü izlemek, izlerken hayallere dalmak, hayal kurabilmekte bir özgürlüktür.                                                          

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu