Komedi - EğlenceListelerYaşam - insan

Yalnız Yaşamanın Verdiği Mutluluğunu Gösteren Harika Çizimler

Bekar olmak ve aynı zamanda yalnız yaşamak kimilerine göre zevkli kimilerine göre ise gereksiz ve sıkıcı bir durum gibi gösterilmektedir. Evde tek başına bir çok şey yapabiliyorken, iki kişi olunca tek olduğunuz kadar özgür ve rahat olmayabilirsiniz ama bu seferde iki kişinin yapabildiklerinden yoksun kalırsınız.

Kişilere göre göreceli olarak değerlendirebileceğimiz tek başına yaşama kavramı Türk geleneklerinde pek yer almasa da yine de belirli bir yaşa gelip kendi parasını kendisi kazanan insanlar zamanla ailesinden ayrı eve çıkarak daha özgür olma isteğiyle kendi evini tutuyorlar. Bunlardan bir kısmı (gelir durumu belirleyici faktördür.) bu yaşamı devam ettirebilirken, çoğunluğu ise ya tek başına yaşamaktan sıkılıyor yada bu daha fazla maddi yükü kaldıramayarak ailesinin yanına geri dönme kararı alıyorlar.

Bu durumu değerlendiren Los Angeles ta yaşayan ressam ve çizer Yaoyao Ma Van As kendince yalnız yaşayan insanlar ne kadar mutlu olabileceğini ve bu mutlulukların hangileri olduğunu birkaç çizimle takipçilerine göstermek istemiş.

Sanatçının çizimlerinin arasından derlediğimiz 20 çizimi aşağıda bulabilirsiniz. Sizde onlara bakınca hiç aklınızda olmasa bile yalnız yaşama fikri aklınıza yavaş yavaş işlemeye başlayacaktır. Bu konuyla ilgili fikirlerinizi yorumda belirtebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu