İlginç BilgilerListeler

Yalan zannedilen gerçekler

1. Gerçeğini öğrenmekten kaçındığımız birçok olay vardır. İnatla yalan olduğunu iddia ederiz.

Gerçeğini öğrenmekten kaçındığımız birçok olay vardır. İnatla yalan olduğunu iddia ederiz.

Mesela, Ricky Martin eşçinsel olduğunu açıkladığında çoğu kızlar ‘’Olmaz öyle şey’’ diyerek kendini kandırmak istediler, hayallerinden Ricky Martin’i silmek istemediler. Veya kırmızı mercimekin aslında kırmızı olmadığını, gerçeğinin turuncu olduğunu bunu bilmeyen birisine söylediğinizde sizin yalan söylediğinizi sanabilir. Ama aslında tamamen gerçektir.

İlgili Makaleler

2. Uzay hakkındaki çoğu şey de yalan zannedilen gerçekler kategorisine girmektedir.

Uzay hakkındaki çoğu şey de yalan zannedilen gerçekler kategorisine girmektedir.

UFO göründü mü?“, “Uzaya maymun çıktı mı?“, “Uzayda arsa var mı?” gibi sorular yalan gibi gelir. Evet, uzayda arsa olup olmadığı gerçekten bilinmez ama uzaya maymun gönderildiği doğrudur. UFO gördüğünü söyleyen de birçok kişi vardır ki bu da çoğu kişiye göre yalanmış gibi gelir. Hatta internet ortamında “UFO gören masum köylü” gibi bu konunun dalgası bolca geçildi. Bir de Mısır Piramitlerini uzaylıların yaptığı konusu var ki o hiç bilinmez. Ayrıca uzay hakkında yalan zannedilen gerçeklerden biri de uzaya çıkan ilk kişinin Neil Armstrong olmadığıdır. Çoğu kişi Armstrong’un ilk olduğunu düşünür ancak uzaya çıkan ilk kişi Yuri Gagarin’dir. 

3. Yok daha neler diyerek yalan sandığımız gerçeklerden biri de üç göğüslü kadınların varlığı.

Yok daha neler diyerek yalan sandığımız gerçeklerden biri de üç göğüslü kadınların varlığı.

Evet, yanlış duymadınız iki değil, tam üç adet! Karşımıza ilk olarak başrolünü Arnold Schwarzenegger’in oynadığı Total Recall filmi ile çıkan üç göğüslü kadın figürü, ilerleyen yıllarda tekrar kendini hatırlatır oldu. Özellikle Amerikalı Jasmine Tridevil’in ‘”Bir daha başka bir erkekle buluşmamak, erkeklere çekici görünmemek için üçüncü meme ekledim’’ demesi büyük bir tartışma yaratmıştı. Göğüslerin doğuştan üçer üçer olmadığını hatırlatmakta fayda var. 

4. Bir günde 24 saat yoktur

Bir günde 24 saat yoktur

Durun hemen korkmayın, açıklayabiliriz. Dünyanın kendi çevresinde bir turup atıp dönmesine bildiğiniz gibi gün diyoruz. Bu bilgi doğru, gelelim yalan zannedilen gerçeğe. Gün, tam olarak 24 saat değil, 23 saat 56 dakika 4 saniyedir.

5. Boşuna iddiaya girmeyin, evet kendi dirseğinizi yalayamazsınız.

Boşuna iddiaya girmeyin, evet kendi dirseğinizi yalayamazsınız.

Birçok insan olur mu öyle şey nasıl yalanmaz diyerek sayısız denemeye gitmiş, hepsinde yanılmıştır. Şimdi bu yazıyı okuduğunuz sırada denemeye kalkarsanız önceden uyaralım, yapamazsınız. Tabii, eğer bir yılan diline sahip değilseniz… 

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu