HaberlerListeler

Xiaomi Telefonu Baştan Yaratıyor %100 Çerçevesiz Ekran

%100 Çerçevesiz ekrana sahip Xiaomi Mi Mix 2

%100 Çerçevesiz ekrana sahip Xiaomi Mi Mix 2

Kısa bir süre içerisinde tanıtılacak olan Xiaomi Mi Mix 2 telefonunun daha önceki modeli gibi akıllı telefon sektöründe yeniden bir çığır açması bekleniyor. Xiaomi Mi Mix 1 yapılan ekran kasa oranının ardından diğer akıllı telefon üreticileri de çerçevesiz ekranlı telefonları üretme sürecine girmişti.

2017 yılının teknolojik modası olarak belirtebileceğimiz en az çerçeveli ekranlı telefon modellerini de il sırada hiç şüphesiz Samsung Galaxy S8 geliyor ve ardından LG G6 modeliyle ona yakın bir ekran kasa oranıyla piyasaya çıkmıştı.

Bu telefonlara yakın zamanda katılacak olan iPhone 8 ile Galaxy Note 8 modellerinde yaşanan sızıntılarla birlikte bu yarış iyice kızışacak gibi görünüyor.  Bütün bu modellerin yanında beklenen bir telefon modeli daha var ki son zamanların bomba modellerini  üreten Xiaomi markasının ürettiği Xiaomi Mi Mix 2.

IFA 2017’de tanıtılacağı düşünülen Xiaomi Mi Mix 2 modeliyle birlikte Çinli üreticinin çerçevesiz erkanlı telefonlarda çığır açacak gibi görünüyor. Bu modelden sonra rakiplerin tasarımlarda neler yapabileceğini merak ediyoruz.

Yalnız biraz gerçekçi olursak bunun biraz zor olacağını söyleyebiliriz, fakat bunun yerine %99 veya %98 bir kasa ekran oranına sahip telefon görebilme ihtimalimiz daha yüksek. Samsung S8’in %83 ekran kasa oranı olduğunu düşünürsek ve kıyaslarsak Xiaomi Mi Mix 2 ne kadar ilgi çekici ve özel olduğunu anlayabiliriz.

Xiaomi Mi Mix 2 Özellikleri

Xiaomi Mi Mix 2 Özellikleri

Ekran özelliğiyle piyasadaki bütün rakiplerine fark atacağı düşünülen Xiaomi Mi Mix 2 teknik özellikleri ise yine rakipleriyle yarışacak düzeyde. Bu yılın en iyi işlemcisi olarak gözüken Snapdragon 835’le geleceği düşünülen telefonda yeni RAM olarka en az 6 GB RAM kullanılacağını söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi Mix 2 bataryasının ise en az 4.500 mAh olacağı söylentiler arasında.  Bu batarya ve ekran kasa oranıyla birlikte bir çok kişiyi kendine hayran bırakacağı kesin fakat ucuz telefon politikasıyla bir hayli ilgi çeken firma Xiaomi Mi Mix 2 fiyatı olarak 750 $ gibi bir fiyat belirleyebilir.

Türkiye’de resmi satışı olmayan Xiaomi’nin paralel ithalat yöntemleriyle gelen modellerinde bu fiyatın 1000$’ın üzerinde olacağı kesin.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu