Haberler

Xiaomi kurucusu Lei Jun hayatını kaybetti

Dünya genelinde son 1-2 sene içerisinde yapmış olduğu atılımlarla dev teknoloji firmaları arasında başarıyla yer edinen Xiaomi firmasının kurucu ismi olan Lei Jun hayatını kaybetti. Daha öncesinde de sağlık sıkıntıları içerisinde olduğu bilinen Lei Jun bugün yaşama veda etti.

Girişimciliği ile son dönemlerde damga vuran firmanın arkasındaki isim olan Lei Jun, büyük firmaların sahipleri ve yetkilileri tarafından da büyük bir saygı ile karşılanıyordu.

1969 doğumlu olan Xiaomi kurucusu Lei Jun, 2010 yılı içerisinde Pekin kentinde şimdi dünya devi olan firmasını hayata geçirmişti. Gençlik dönemlerinden bu yana sürekli olarak sağlık sorunları yaşadığı açıklanan Lei Jun, büyük bir süredir bu sorunların önüne geçmek için çabalıyordu. Birkaç gündür de yoğun bakımda olan büyük markanın kurucusu hayatını kaybetti.

İlgili Makaleler

Sürekli olarak büyük girişimci Steve Jobs’ı kendine örnek aldığını söyleyen Lei Jun, Çin’in Steve Jobs’ı olarak bilinmekteydi.

Sadece akıllı telefon değil, ev eşyaları ve güvenlik sistemleri gibi aletleriyle her dalda başarılı ürünlere imza atan Xiaomi firması büyük bir hüzün içerisinde. Şirkette şuan büyük bir üzüntü hakim, çalışanların birçoğu Lei Jun’un hayatını kaybettiği hastanenin önünde kendisini saygıyla anmakta.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu