HaberlerListelerTeknoloji

Xiaomi Dört Tarafıda Kavisli Telefon Projesi Ortaya Çıktı

Xiaomi kendini geliştirmeye hiç durmadan devam ediyor. Daha önce ortaya çıkan bir patentte akıllı telefonun ekranının hem sağ üstünde hemde sol üst kısmında kamera deliği yer alan ekran tasarımı görülmüştü. Bugün internete düşen patent görüntülerinde ise Xiaomi’nin dört tarafı da kavisli olan bir ekran tasarımının patentini aldığı ortaya çıktı.

TAM ANLAMIYLA ÇERÇEVESİZ EKRAN

Son yıllarda piyasaya çıkan akıllı telefonlarda ekran kasa oranı git gide yükseliyor ve bazı markalarda sadece üst ve alt kısımda küçük bir çerçeve yer aldığı için bu telefonlara çerçevesiz telefonla deniyordu. Fakat Xiaomi’nin ortaya çıkan patenti bunu bir adım ileri götürüyor ve gerçekten hiç çerçevesi gözükmeyen bir telefon üreteceklerinin sinyalini veriyor. 

İlk olarak Samsung cep telefonlarıyla popülarite kazanan kavisli ekran tasarımı artık bir çok marka tarafından kullanılmakta. Xiaomi bunu geliştirerek üst ve alt kısımları da kavisli yapmayı başarmış.

Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi‘ne Xiaomi tarafından yapılan başvurudaki patent dosyasında yer alan fotoğraflar ortaya çıktı, üretilecek telefonun önünden, arkasından ve yanlarından nasıl görüneceğini gösteren çizimler yer alıyor. Çizimlerden yola çıkarak telefonun arka kısmında çift kamera yer alacağını da söylemek mümkün.

Ayrıca telefonun sağ ve sol kısmında tuş koyacak yer kalmayacağından dolayı ses açma kapatma ve güç tuşu gibi fonksiyonları nasıl yönetecekleri merak konusu. Onlar içinde yeni bir şeyler geliştireceklerdir.


pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu