Faydalı BilgilerListelerTeknoloji

Windows 10’Da Bir Klasörü Görev Çubuğuna Sabitleme

Windows 10 işletim sisteminde bir klasörü görev çubuğuna sabitleme için yapmanız gerekenleri resimli olarak adım adım anlattık.

Windows 10’un yüklü olduğu bilgisayarlarda sıkça kullandığınız bir klasörün kısayol simgesini görev çubuğuna sabitlemek işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Mesela benim örneğimde İndirilenler klasörünü kullandım. Gerçekten de gün içinde en çok açtığım klasörlerden biridir. Bu yazımızda bir klasörü görev çubuğuna sabitleme ile ilgili detaylar yer alıyor.

Detaylara geçmeden önce siz yine de örnek olarak çok fazla önemli olmayan bir klasörü seçin veya boş bir yeni klasör oluşturarak bunun üzerinde denemeler yapabilirsiniz. Yapılacak işlemlerin hiç birinin kullandığınız bilgisayara herhangi bir zararı olmayacaktır. Hepsi kendi bilgisayarımızda denendikten sonra ekran görüntüleri alınarak içeriğe eklenmiştir.

Herhangi bir klasör görev çubuğuna nasıl sabitlenir?

Yazımızda örnek olarak seçilen klasörün haricinde istediğiniz bütün klasörlere bu işlemi yapabilirsiniz. Biz bu resimli anlatımda İndirilenler klasörünü örnek olarak seçtim.

Öncelikle sabitlemek istediğimiz klasörün simgesine sağ tıklıyoruz ve yeni açılan menüden Gönder’in üzerine gelince açılan menüden Masaüsü’nü seçin.

Herhangi bir klasör görev çubuğuna nasıl sabitlenir?

Masaüstünde oluşan yeni kısa yol simgesini sürükle bırak yaparak görev çubuğunun üzerine bırakın. Böylece görev çubuğuna eklenecektir. Şimdi masaüstündeki simgeye sağ tıklayın ve açılan menüden Özellikler’i seçin.

Herhangi bir klasör görev çubuğuna sabitleme

Açılan pencereden Hedef kısmındaki adresin en solunda Explorer kelimesini ekleyin ve bir boşluk bırakın. Geri kalan adres olduğu gibi kalsın.

Herhangi bir klasör sabitleme

Tamam butonuna tıklayıp kapattıktan sonra artık görev çubuğunda İndirilenler klasörü sabitlenmiş olacak. Dilerseniz kısa yol simgesine sağ tıklayıp açılan menüden Simge Değiştir butonuna tıklayarak ayırt edici güzel bir simge seçebilirsiniz.

Herhangi bir klasör görev çubuğuna nasıl sabitlenir

Sonuç olarak benim bilgisayarımda böyle bir kısa yol oluştu ve bir klasörü görev çubuğuna sabitleme nasıl yapılır öğrendik.

bir klasör görev çubuğuna nasıl sabitlenir?

Eğer içerikle ilgili takıldığınız bir nokta olursa veya içerikle ilgili adımlardan birisinde bir hata yer alıyorsa lütfen yorum olarak belirtiniz. Emin olun en kısa sürede yorumunuza cevap dönüşü yapılacaktır.

Bir diğer yazımızdan Windows 10 Oyun Modu Nasıl Açılır? öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için : Microsoft destek

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu