Faydalı BilgilerListelerTeknoloji

Windows 10 Oyun Modu Nasıl Açılır?

Windows 10 oyun modunu açmak için neler yapmanız gerektiğini görsellerle kısa anlattık. Windows 10 oyun modu oyunculara bir çok kolaylık sunmaktadır.

Bu makalede Creators güncellemesinden sonra Windows 10’a yeni gelen Oyun Modu özelliğini aktif etmeyi anlatıyorum. Böylece bilgisayarın işlemcisi ve ekran kartı diğer programlar yerine tamamen oyuna odaklanır. Kısacası Windows 10 oyun modu açtığınız zaman daha iyi bir oyun deneyimi elde etmiş olursunuz. Oyun oynamadığınız zamanlarda ise, oyun modunu kapatabilirsiniz.

Öncelikle arama kutusuna Ayarlar yazıp klavyeden Enter tuşuna basın.

Windows 10 Oyun Modu açmak

İlgili Makaleler

Açılan Ayarlar ekranında Oyun seçeneğine tıklayın. Eğer Creators güncellemesini henüz yapmadıysanız bu seçenek görünmeyecektir.

Windows 10 Oyun Modu resimli

Oyun çubuğu ekranı açılacak. Sol tarafta ise Oyun DVR, Yayın ve Oyun Modu seçenekleri bulunuyor. Oyun Modu sekmesine tıklayın.

Windows 10 Oyun Modu nasıl yüklenir

Açılan ekrandaki Oyun modunu kullan seçeneğini Açık yapın.

Windows 10 Oyun Modu Nasıl Açılır mı?

Böylece Windows 10 oyun modu aktif oldu ve artık bilgisayarın oyun performansı daha yüksek olacak.

Daha fazla destek için : https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4028293/windows-using-game-mode-on-your-pc

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu