Haberler

Wikipedia Erişime Açılıyor

Wikipedia yasağının kalkması için beklenen Anayasa Mahkemesi gerekçeli karar açıklandı. Gözler BTK’ya çevrildi.

Anayasa Mahkemesi tarafından oy çokluğuyla kaldırılan Wikipedia erişim yasağı ile ilgili gerekçeli karar Resmi Gazetede yayımlandı. Gerekçeli kararın ardından Wikipedia erişime açıklma sürecide başladı ve gözler BTK’ya çevrildi. Gerekçeli kararın BTK’ya ulaşmasının ardından erişimin açılacağı söylenmişti.

Wikipedia erişim yasağı kalkıyor

29 Nisan 2017 tarihinde alınan mahkeme kararıyla erişime kapatılan Wikipedia, bu süreç içerisinde çeşitli kampanyalar gerçekleştirmişti. Toplumda da çok fazla tepki alan bu yasağın ardından geçtiğmiz ay Anayasa Mahkemesine gelen  süreçte, mahkeme daha önce alınan yasak kararının alınmasında gösterilen içeriklerin “vahim nitelikte içerik olmadığı” belirtildi ve Wikipedia’nın kapatılmasının demokratik toplum düzenine de uymadığına vurgu yapılırken, yapılan oylamada 6 üye karşı çıkarken oy çokluğuyle yasağın kaldırılması kararı alındı ve Ankara 1. Sulh ceza mahkemesine de gönderdi.

Bugün Wikipedia’ya erişim yasağının kalkması bekleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu