Haberler

Wikileaks kurucusu Julian Assange Büyükelçilikten Çıkartılarak Gözaltına Alındı


İngiliz polisi Julian Assange ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “47 yaşındaki Julian Assange, Metropolitan Polis Servisi (MPS) yetkililerince Ekvador büyükelçiliğinde bugün gözaltına alındı. Assange, Westminster Magistrates’ Mahkemesine çıkarılana kadar Londre Polis Merkezi’nde gözaltında tutulacak” denildi.

WikiLeaks ise yaptğı açıklamada ise, hukuk dışı bir gözaltı olduğunu ve büyükelçilik binası içerisinde gözlatına alındığını duyurdu. 

2012’DEN BU YANA DIŞARI ÇIKMADAN YAŞIYORDU

İlgili Makaleler

Özellikle ABD Dış işleri Bakanlığının olay yaratacak yazışmalarını WikiLeaks internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyuran ve her defasında tartışmalara neden olan Assange, 2012 yılından beri Londra’da bulunan Ekvador Büyükelçiliğinin bir odasında dışarı çıkmadan hayatını devam ettiriyordu. 

2010 yılında  İngiliz mahkemesi, Assange hakkında 2 kadına tecavüz suçundan İsveç’e iadesine karar vermişti. Assange, hakkındaki iade kararının ardından Haziran 2012’de İsveç’e iadesi halinde ABD’ye gönderilme riski bulunduğu için Ekvador’un Londra Büyükelçiliğine sığınmıştı.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu