HaberlerListeler

WhatsApp’a gelen yeni özellikle artık herkes sizi gruplara ekleyemeyecek

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp’ta bulunan grup özelliği bazen sinir bozucu olabiliyordu. Özellikle sevmediğimiz veya tanımadığımız insanların bizi gruplara ekleyebilmesi birçok kullanıcının şikayet ettiği bir durum. Kullanıcılardan alınan bildirimleri ve mesajları dikkate atan WhatsApp ekibi bu konu ile alakalı olarak yeni bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Popüler anlık mesajlaşma uygulamasına gelen yeni özellik ile birlikte artık herkes sizi gruplara ekleyemeyecek.

Yeni gelen gizlilik güncellemesi ile birlikte artık tanımadığınız veya istemediğiniz kişilerin sizi rastgele gruplara eklemesinin önüne geçebileceksiniz.

“Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar” alanında artık üç yeni özellik yer alıyor. Son seçenek açıldığı zaman kimse sizi bir gruba dahil edemiyor. İkinci seçenekte sadece tanıdığınız kişilerin sizi gruplara ekleme izni bulunmuyor. İlk seçenekte ise herkes sizi normalde de olduğu gibi herhangi bir gruba dahil edebilecek.

Güncellemenin tam olarak ne zaman çıkarılacağı şirket tarafından resmi olarak duyurulmasa da WhatsApp’a yeni gelecek güncellemenin bu özellik için olması bekleniyor. Bu da yaklaşık 1 haftalık bir sürece işaret etmekte. Dünya genelinde 1 hafta içerisinde yeni gizlilik güncellemesi dağıtılmış olacak.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu