Dünyanın önde gelen üniversitelerinden birisi olan Cambridge üniversitesinde Elektrik Güç Sistemleri ve Şebeke Arz Güvenliği alanında akademisyen olarak görev yapan Dr. Sinan KÜFEOĞLU Bayburt'ta bir yerel kanala yaptığı röportaj sosyal medyada yayılmaya başlayınca birden gündeme oturdu.

Dr. Sinan KÜFEOĞLU Avrupa'da yapılan enerji yaptırımları, Avrupa fonları ve alt yapı ile ilgili bilgileri paylaşırken buralarda hibe edilen milyar eurolardan bahsediyor ve aynı zamanda bu konu hakkında Türkiye'de hiç bir girişim yapılmaması, üniversiteler ve kamu kurumlarının bu konuya ne kadar ilgisiz alakasız olduğunu anlatırken resmen isyan ediyor diyebiliriz.

Ülkemizde bir üniversiteye ve devlet yetkililerine ulaşmanın imkansız olduğu, bununla ilgili yaptığı bütün girişimlerin karşılıksız kaldığını videoda uzun uzadıya anlatıyor. Özellikle "Yaptığımız en uzun vadeli plan akşam yemeğinde ne yiyeceğiz." cümlesiyle bizleri dövmekten beter eden bu adam için taraflı tarafsız kim ne derse desin diyecek tek bir şey var ADAM HAKLI BEYLER.

Dr. Sinan KÜFEOĞLU'nun konuşmasının ardından sosyal medyada yapılan paylaşımlar.

Dr. Sinan KÜFEOĞLU'nun konuşmasının ardından sosyal medyada yapılan paylaşımlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları