Gezi RehberiListeler

Venedik’e Kışında Gidilip, Gezilebileceğini Gösteren 20 Fotoğraf

Yaz aylarında Venedik dünyanın en çok tercih edilen tatil bölgelerinden birisi. Fakat yaz aylarında gidildiğinde çok kalabalık bir şehir ve curcuna ile karşılaşıyorsunuz. Gondol turu yapmak istediğinizde binlerce kişiyle birlikte gezmeniz gerekiyor ki, bu da kanallarda güzel fotoğraflar çekilmenizi biraz engelliyor.

Bazı tatilcilerde aşırı gürültü ve kalabalığı sevmediğinden yaz tatillerini tercih etmeyebiliyor. Bizde size Venedik’i ziyaret etmeniz için mevsimin hiç bir önemi olmadığını ve kışın da Venedik’in ne kadar güzel bir yer olduğunu bu içeriğimizle anlatmak istedik. 

  • Öncelikle kış aylarında Venedik’te otel fiyatları, yaz aylarına göre çok daha ucuz. 
  • Kanal, sokakla ve dükkanlar çok daha boş olduğu için hem fiyatları uygun hemde daha rahat gezilebiliyor. Örneğin yazın gondol ile gezmek için sıra beklemeniz gerekirken, kışın hepsi  boş.
  • Fotoğraf çekmek için ise doğa size harika güzellikler sunuyor, yansımalar, yağmurlar ve yağmur ardından açan güneşin yarattığı doğal güzellikler. Zaten her yer boş olduğu için istediğiniz yerde poz verebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.
  • Yerel halk ile birlikte onların sevdikleri küçük kafe ve barları öğrenebilirsiniz.
  • Daha otantik lezzetleri tadabilirsiniz. 
  • Şehir turistle doluyken fark edilmeyen bir çok detayı fark edebilirsiniz. Koşuşturmanıza gerek kalmaz.
  • Sevdiğiniz biriyle gidiyorsanız romantizmi yaşamanız için en iyi dönem olduğunu anlayacaksınız. 
  • Güzel ve büyülü bir tatil yapacaksınız. Kış aylarında giderseniz bize dua edeceksiniz.

Venedik’teki rastgele sokakları gezmek en güzeli. Tüm küçük sokaklar ve kanallar arasında güzelliği kelimenin tam anlamıyla her yerde bulabilirsiniz. İşte mavinin yansıdığı köprülü bir kanal.

Venedik’teki mavi saat büyülü gibidir. Sokağınızı, kanalınızı seçin ve çekime başlayın. Eğlenceli gerçek: Karşıda duran kule düz değil!

Ünlü Accademia Köprüsü’nden manzara. Güneş, Santa Maria’nın ünlü Bazilikası’nın sağında yükselir. Manzara adeta sizin fotoğraf çekmeniz için poz vermeye başlıyor.

Sakin bir gondol gezisine çıkabilirsiniz. Pahalı ama güzel bir deneyim, özellikle de neredeyse hiç kimse kanallarda değilse! Ve bazı tipik ‘Instagram’ resimlerini de çekebilirsiniz. Ya da sevdiğinle birlikte tadını çıkar. 

Yağmurda güzel renkli bir şemsiyeyle poz vermek, aslında tam sosyal medyada paylaşılacak fotoğraf pozu. Bu büyülü atmosferde yer almanız gerekiyor.

Kış aylarından bazen çöken sis size benzersiz bir atmosfer yaratır ve burada harika fotoğraf çekim fırsatları sağlar. 

Venedik’ten tekne ile yaklaşık bir saatte ulaşabileceğiniz küçük bir köy olan Burano, renkli evleri seviyorsanız mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bu kemerleri Venedik’te çok dar sokaklarda görüyorsunuz. Bunlardan oldukça fazla sayıda var.

Yağmur ve evlerin renkleri ile birlikte olan bitkiler, masal gibi bir atmosfer yaratır.Bu sevimli renkli evleri olan güzel küçük Burano köyünün üstünde güzel bir gökyüzü. 
pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu