HaberlerTürkiye

Üzerinden tank geçse bozulmayan kek TSK’da

Yapımcı şirketten yapılan açıklamalara göre bu kekler; “1 yıl bozulmaz, azotla yapılan özel ambalajı sayesinde suya düşse su almaz, üzerinden tank geçse hiçbir şey olmaz, yanmaz, bir insanı bir dilimi bir gün ayakta tutar.”

İmmu-Nat firması tarafından askeri alanlarda kullanılması amacıyla tasarlanan keklerin küçük bir parçası bile bir insanı gün boyu ayakta tutabiliyor. Özellikle zor şartlara dayanıklı olması da kekin askeri alandaki kullanılabilirliğini arttırıyor.

Mehmet Kaya’dan Açıklamalar

Türk firması İmmu-Nat tarafından geliştirilen kek ya da ekmeğe benzeyen özel fonksiyonel gıda Türk Silahlı Kuvvetlerinin helikopterlerinde bulunan acil durum kitine girdi. “Doktor Ekmek” adı verilen gıdanın 1800 kalori olduğu belirtildi. Fonksiyonel gıda 1 yıl boyunca yenilebilir kalması ve özel ambalajıyla dış etkilere maruz kalmaması nedeniyle askeri ya da diğer uzun süreli saha görevi yapan kişiler için de uygun olarak niteleniyor.

Bitkisel likit öz su üreticisi İmmu-Nat Genel Koordinatörü Galip Altıntaş bir grup gazeteciyle bir araya geldi. Firmanın tanımlanmış, etken maddesi miktarı belli olan iyi üretimle takviye edici sıvı öz sular (extract) ürettiğini, ayrıca öz su üretimlerinin ilaç ve kozmetik sanayine de girdi olduğunu belirten Galip Altıntaş, butik olarak Bodrum’da başladıkları üretim sonrası gördükleri talebin yüksek olması nedeniyle Samsun’da büyük bir üretim tesisini hayata geçirdiklerini vurguladı. Yakın zamanda Ortadoğu pazarına büyük bir ihracat için anlaşma aşamasında olduklarını kaydeden Altıntaş bu alanda gelişme sağlayacaklarını ifade etti.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu